Ciężki i trudny rok 2020 za nami wobec czego nadszedł czas podsumowań i rozliczania zawodników z wyników jakie osiągnęli przez ostatnie sześć miesięcy, trenerów oraz działaczy za to jak przepracowali przygotowania po półrocznej przerwie w rozgrywkach spowodowanej pandemią COVID 19 rundy wiosennej nie bierzemy w ogóle pod uwagę bo po prostu się nie odbyła a wyniki które były osiągnięte jesienią 2019 roku zostały uznane za wynik końcowe sezonu 2019/2020. Rok 2020 dla jednych był udany po mimo problemów jakich narobił wirus, a dla drugich nie pod względem sportowym i finansowym bowiem wiele drużyn nie wytrzymało finansowo pandemii. Jednak patrząc w przyszłość już Nowy Rok a to oznacza nowe możliwości! Przedstawiamy zwycięzcę kategorii Młodzieżowiec Regionu 2020 roku w której wygrał:

Kacper KOWALCZYK [ŁAZOWIANKA ŁAZY]
Wychowanek Warty Zawiercie wcześniej grał w drużynie U18 Źródła Kromołów jednak gdy ta zaprzestała istnienia bo zawodnikom pokończył się wiek trzeba było zdecydować co dalej, młody bramkarz znalazł się w kręgu zainteresowań Warty Zawiercie jednak ostatecznie wylądował w Kolejarzu i tu jest numerem jeden po mimo młodego wieku trener Hubert Maciążek stawia na niego miedzy słupkami. Gdyby trafił do Warty ciężko z obecną formą Rafała Maścibrzucha ciężko byłoby podjąć mu rękawice do walki. Jesienią w lidze zagrał w 15 meczach wpuścił 28 goli, ale zachował cztery razy czyste konto przemawiają za nim liczby. W  Pucharze Polski zagrał w jednym meczu przegranym z Tęczą Błędów, wysoko przegranym. Dwie wysokie porażki jedna po drugiej gdzie w Czeladzi wyjął dziewięć razy piłkę z siatki a w Łagiszy pięć nie jeden zawodnik miałby dość mimo tego młody golkiper w kolejnych meczach pokazał, że takie mecze się zdarzają i trzeba grać dalej bo te wyniki to efekt słabszej dyspozycji dnia całej drużyny.  Na pewno dołożył cegiełkę do sukcesu jakim jest wygranie jedenaście spotkań z rzędu i trzecie miejsce w tabeli po rundzie jesiennej. Wiosnę spędzi w Kolejarzu realizując plan podbicia A Klasy jednak przed nowy sezonem może pojawić się dylemat po jest wypożyczony z Źródła Kromołów które na problem z obsadą bramki a w Łazach też mają deficyt na bramkarz co będzie zobaczymy najpierw runa wiosenna a potem obaczymy jak skończy się ta saga transferowa.

ZŁOTE RĘKAWICE
1. Rafał Maścibrzuch (Warta)  14 / 6 / 13 / 1
2. Kacper Kowalczyk (Łazowianka) 15 / 4 / 28
3. Dawid Kantor (Piliczanka) 9,5 / 4 / 10
3. Kamil Jastrząbek (Skalniak) 14 / 3 / 23
5. Michał Goncerz (Wierbka)  12 / 1 / 20 / 1
6. Emil Widawski (Sparta) 13 / 1 / 28 /
7. Michał Kozłowski (Źródło) 16 / 1 / 34
LEGENDA:
ilość - rozegranych meczy / czyste konto / wpuszczone gole / obronione rzuty karne
 
Otwarcie sezonu 2020/2021 dla podopiecznych grającego trenera Huberta Maciążka nie mogło być lepsze Puchar Polski Podokręgu Sosnowiec i pojedynek z beniaminkiem Klasy Okręgowej Unią Ząbkowice po resztę aktualnym mistrzem A Klasy za 2019 rok. Pierwszy mecz i cyk cztery do jednego do przodu mogło napawać hura optymizmem, co zapewne troszkę zgubiło Kolejarza bo w kolejnych meczach tak kolorowo nie było bowiem w kolejnych pięciu meczach udało się ugrać tylko trzy punkty z Zagłębiem Dąbrowa Górnicza, tak pozostałe cztery mecze to porażka z Czarnymi Sosnowiec ale to minimalna trzy do dwóch w delegacji. Pozostałe to wyjazdowe lanie od Łagiszy i Czeladzi do tego jeszcze doszła porażka w Pucharze z Tęczą Błędów. Te mecze to był przysłowiowy kubeł zimnej wody. Od piątej kolejki Łazowianka Łazy szła jak burza wygrywając wszystkie spotkania do końca rundy jesiennej czyli 33 punkty jednym ciągiem, obiekt przy Wiejskiej 1 w Łazach prócz meczu Pucharu Polski nie zdobyty w lidze. Niestety nie wystarczyło to aby dogonić CKS Czeladź która zgubiła tylko dwa punkty ze Skalniakiem Kroczyce i śmiało kroczy do okręgówki więc i wiosną będzie ciężko dogonić w końcu czekają na nią już dziewiąty rok. Jedenaście wygranych nie wystarczyło również żeby wskoczyć na drugie miejsce która zimą zajmują Czarni Sosnowiec którzy też mają apetyt na granie wyżej. Idą ciężkie czasy może być tak, że będzie trzeba awansować dwie drużyny nie oszukujmy się jest jeszcze cała runda do rozegrania jednak tylko kataklizm mógłby zabrać Czeladzi awans dlatego między Czarnymi Sosnowiec a Łazowianką Łazy wywiąże się walka o drugie miejsce być może miejsce które może premiować awansem kosztem czyjegoś upadku.

  Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z FutbolJura , WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRYWASZ lub kasa wraca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA!!!

Wcześniej wygrali:
2020:
Kacper Kowalczyk (Łazowianka Łazy)
2019: Krzysztof Kuśmierski (Źródło Kromołów U18)
2018: Krzysztof Kuśmierski (Źródło Kromołów U18)
2017: Bartłomiej Rozlał (Źródło Kromołów U18)
2016: Sebastian Piętosa (JSPW Zawiercie/Piliczanka Pilica)

2015: Michał Lipka (KS Giebło)
2014: Damian Adamiecki (MKS Poręba)
2013: Kamil Małka (MKS Poręba)
2012: Kamil Mikoda (MKS Poręba)
2011: Mateusz Fito (Olimpia Włodowice)
2010: Michał Sołtysik (MKS Myszków)
2009: Artur Cholewka (Warta Zawiercie)
2008: Damian Kot (Źródło Kromołów)
2007: Marcel Wawrzynkiewicz (MKS Poręba)
2006: Krystian Białkowski (Zagłębie Sosnowiec)

źródło: własne  foto: własne

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.

FutbolJuraTV