Ciężki i trudny rok 2020 za nami wobec czego nadszedł czas podsumowań i rozliczania zawodników z wyników jakie osiągnęli przez ostatnie sześć miesięcy, trenerów oraz działaczy za to jak przepracowali przygotowania po półrocznej przerwie w rozgrywkach spowodowanej pandemią COVID 19 rundy wiosennej nie bierzemy w ogóle pod uwagę bo po prostu się nie odbyła a wyniki które były osiągnięte jesienią 2019 roku zostały uznane za wynik końcowe sezonu 2019/2020. Rok 2020 dla jednych był udany po mimo problemów jakich narobił wirus, a dla drugich nie pod względem sportowym i finansowym bowiem wiele drużyn nie wytrzymało finansowo pandemii. Jednak patrząc w przyszłość już Nowy Rok a to oznacza nowe możliwości! Przedstawiamy zwycięzców kategorii Trener Regionu 2020 roku w której po raz pierwszy w historii wygrały dwie drużyny:

Hubert Maciążek [ŁAZOWIANKA ŁAZY]
Jak zdrowie? Miałeś do czynienia z koroną wirusem? Będziesz się szczepił?
Na całe szczęście mnie, rodzinę, zawodników oraz otoczenie w którym się obracam wirus omijał i oby było tak jak najdłużej. Co do szczepienia poczekam na to co będzie się działo z osobami, które się zaszczepiły... Tak będzie myślę bezpieczniej.

Jak trener ocenia rundę jesienną sezonu  w wykonaniu drużyny? Jakie to uczucie wygrać 11 razy z rzędu? Czy w drużynie są zawodnicy którzy zasługują na szczególne wyróżnienie?
Piłka nożna to gra zespołowa i wyróżniać mogę cały zespól. Fakt można mi powiedzieć, ze Adrian strzelił tyle bramek itp.. Ale gdyby nie praca całego zespołu nie strzeliłby ich, aż tyle. Bo sam na 11 przeciwników nie dalby rady. Co oczywiście nie umniejsza Adrianowi formy i umiejętności! Wyróżniam cala drużynę bo zaufali mi i sobie w prace jaka wykonywaliśmy i zaprocentowało to w końcu w lidze.

Czy klub planuje pozyskanie nowych zawodników?  
Zaskoczę wszystkich... Szukam wzmocnień do drużyny z Łaz. Po to by zwiększyć rywalizacje, która jest niezbędna do większej pracy nad sobą.

Jaki mecz w tej rundzie był dla drużyny najtrudniejszy ? najgorszy ? najlepszy ?
Żaden mecz nie jest tzw. ,, spacerkiem ", każdy mecz którego nie wybiegasz nie oddasz siebie w 100% na zielonym ringu będzie ciężki. Lecz najgorszym meczem w naszym wykonaniu był mecz z CKS-em, wszystko było na nie moje decyzje, zachowanie na boisku, podejście, porostu mecz na NIE. Jeśli zejść na mecze najlepsze to te, które wygraliśmy. Jednak dla mnie mecz który nas przełamał to był Okradzionów i dla mnie był to były zawody dzięki którym zaczęliśmy serie zwycięstw. Najważniejsze, żeby nie popadać w hurraoptymizm bo trzeba wyciągać z każdego meczu wnioski na przyszłość z każdego meczu i tego słabego i z tego dobrego. Często u nas podczas treningów padają słowa ,, nie żyj przeszłością" z którymi się zgadzam w 100% i oddają wszystko to co się dzieje w piłce.

Jaki postawiono przed trenerem i zespołem cel na ten sezon?
Naszym celem jest przepracować dobrze okres zimowy i prace którą wykonamy przełożyć na boisko. Tym bardziej, ze chcemy udowodnić, iż nasze pierwsze 4 kolejki w rundzie jesiennej to był wypadek przy pracy... Chcemy wejść w rundę rewanżową z przytupem.

Jak będą wyglądać przygotowania do rundy wiosennej?
Pierwszy trening Łazowianki Łazy po przerwie zimowej odbędzie się 12 stycznia we wtorek. Treningi będą odbywały się dwa razy w tygodniu plus bieganie i mecz towarzyski w których rywalami będą: 16 stycznia Płomień Niegowoniczki, 30 stycznia Zagłębiak Tucznawa, 6 lutego Jura Niegowa, 20 lutego Sparta Szczekociny, 27 luty Piliczanka Pilica, 6 marzec Źródło Kromołów, 13 marzec Unia Ząbkowice, 20 marzec Nowa Huta Stara B. Dodatkowo dojdą jeszcze gry w ciągu tygodnia w ramach treningu z KS Kotowice i jeszcze raz z Źródłem Kromołów, ale tu terminy są do ustalenia. Po zakończeniu rundy jesiennej i rozmowie z zawodnikami nikt nie odchodzi, wszyscy chcą dać sobie szanse, żeby coś fajnego zrobić w Łazach bo każdy widzi, że idzie to w dobrym kierunku. Jestem po rozmowach z kilkoma zawodnikami których widziałbym w Łazach na wiosnę, ale o nazwiskach za wcześnie jeszcze żeby mówić. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Kolejarz potrzebuje wzmocnień by zwiększyć rywalizacje w drużynie. Najważniejsze jest to, że po mimo wielu ofert Adrian Piżuch zostaje w Łazowiance Łazy do końca sezonu 2020/2021, przypomnijmy że jesienią trafił 24 razy do bramki rywali.

Jakie widzisz perspektywy przed tą drużyną?
Cel jest jeden. Wejść z chłopakami na wyższy level swoich umiejętności. Mamy młody zespól i najlepsze lata dopiero przed nimi!

Jak oceniasz warunki szkoleniowe w klubie?
Każdy trener w tej lidze a nawet wyższej chciałby więcej, albo sprzętu, albo boiska oświetlone itp... Ale ja nie mam co narzekać, po pierwsze mam drużynę, która się rozwija i sumiennie pracuje, dwa boiska trawiaste i orlik. Czego chcieć więcej!

Czego można życzyć Tobie jaki i zespołowi na rundę wiosenną?
Życzmy sobie zdrowia i radości z tego co robimy. Nie zapomnijmy tez o zaciętych meczach, żeby kibic był zawsze zadowolony.

 Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z FutbolJura , WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRYWASZ lub kasa wraca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA!!!

Robert Majchrzak (WARTA ZAWIERCIE)
Runda jesienna była dla nas wielką niewiadomą. Żyjemy w czasach pandemii koronawirusa, więc  przystępując do rozgrywek po półrocznej przerwie nikt z nas nie miał pewności jak będzie to wyglądało od strony sportowej i organizacyjnej. Ogólnie jestem zadowolony z rundy jesiennej w naszym wykonaniu, ponieważ zawodnicy, trenerzy jak i zarząd  ciężko na to pracowali. Cieszymy się, że ostatecznie po pierwszej rundzie zajęliśmy drugie miejsce i mamy tylko dwa punkty straty do lidera, co optymistycznie pozwala patrzeć na rundę rewanżową. Wyraźnie widać po tabeli, że nie ma zdecydowanego faworyta tych rozgrywek, a czołówka jest wyrównana. Duże podziękowania dla całego zespołu za tą trudną i nieprzewidywalną rundę jak również dla zarządu klubu za zaufanie i wspieranie nas - podsumował rundę jesienną trener Warty Zawiercie Robert Majchrzak.

Warta Zawiercie

Wcześniej wygrali:
2020:
Hubert Maciążek (Łazowianka Łazy) / Robert Majchrzak (Warta Zawiercie)
2019: Michał Niedzielski (Football Academy Zawiercie)
2018:
Bogdan Szadkowski (Źródło Kromołów)
2017:
Mateusz Mańdok (Łazowianka Łazy)
2016: 
Robert Majchrzak (Warta Zawiercie)
2015: Adam Iwiński (Łazowianka Łazy)
2014: Piotr Szczerba (MKS Poręba)
2013: Adam Iwiński (Łazowianka Łazy)
2012: Bogdan Szadkowski (Warta Zawiercie)
2011: Adam Głąb (KS Giebło)
2010: Witold Grim (Warta Zawiercie)
2009: Paweł Neter (Piliczanka Pilica)
2008: Bogdan Szadkowski (Źródło Kromołów)
2007: Bogdan Szadkowski (Źródło Kromołów)
2006: Krzysztof Całus (Źródło Kromołów)

źródło: własne foto: LokalnaPilka.pl / Facebook KP Warta Zawiercie / Facebook Łazowianka Łazy

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.

FutbolJuraTV