17 października 2020, 16:00 - Poręba (Mickiewicza 5)
MKS PORĘBA 3:7 ŁAZOWIANKA ŁAZY
Kocot 1, 63, 79(k) - A. Pizuch 23, 47, 57, 82, Ł. Piżuch 40(k), Gołda 42, Wnuk 75

PORĘBA: Mateusz Stanek - Piotr Kochel, Wojciech Kirejew, Paweł Maslanka, Mateusz Drabek - Patryk Kuczera (80' Misiewicz), Tymoteusz Turlej, Artur Oczko, Kamil Malka (46' Łukasz Mazur), - Piotr Kirejew (76' Marcin Matyja), Damian Kocot.

ŁAZOWIANKA: Kacper Kowalczyk - Jakub Stanisławek, Michał Białek, Piotr Białek, Jakub Wilk (75' Michał Sus) - Adrian Piżuch, Łukasz Piżuch, Leszek Płoszański, Bartosz Kyrcz (60' Dominik Nowak) - Michał Gołda (46' Artur Wnuk), Jakub Laskowski (46' Hubert Maciążek).

Lepszego początku spotkania Poręba nie mogła sobie wyobrazić pomocnik Poręby zagrał w pole karne do Kocota a ten jak na zamknął i wpakował piłkę do sieci gości. W odpowiedzi w trzeciej minucie Łukasz Piżuch zza pola karnego wprost w bramkarza. Chwilę później Małka mógł uderzać, ale za długo się zastanawiał i piłka została mu odebrana a przez przyjezdnych. Około kwadrans gry dośrodkowanie w pole karne Gołda uderza zza lekko Stanek łapie. Cztery minuty później Kyrcz w polu karnym po starciu z zawodnikiem Poręby arbiter wskazuje aby grę wznowić od rzutu rożnego. Chwilę później przed polem karnym Łazowianki uderza Kocot,  jednak słupek ratuje przyjezdnych. 23 minuta zamiast dwa do zera jest po jeden Adrian Piżuch wychodzi sam na sam goście sygnalizują spalonego jednak sędzia nie wzruszony sygnalizacją zawodników MKS-u krze grać dalej a Piżuch nie marnuje okazji i jest remis. Uderzenie w 37 minucie z rzutu wolnego Stanek broni na raty, dwie minuty później z prostych błędów Maślanka fauluje w polu karnym zawodnika Kolejarza 40 minuta Łukasz Pizuch zamienia karnego na bramkę. Nie minęło 120 sekund zza pola karnego Gołdy uderza piłka po rykoszecie wpada dla siatki. 43 minuta spotkania po rzucie wolnym w zamieszaniu Poręba mogła złapać kontakt. Podobnie było w końcówce kiedy to sytuację zmarnował Damian Kocot jak wpadł w pole karne i strzelił obok.

Początek drugiej połowy po serii błędów A. Pizuch dopada futbolówkę w polu karnym i zmienia wynik na jeden do czterech w 47 minucie meczu. Dwie minuty później Masło wpada w pole karne uderza z 14 metrów tuż obok słupka. 52 minuta spotkania Adrian Pizuch zagrywa do Wnuka ten zamyka jednak minimalnie obok bramki. Dwie minuty później zza pola karnego zmusza golkipera gości do interwencji Płoszański. Niepilnowany w polu karnym Adrian Piżuch uderza po długim rogu bramki w 57 minucie i jest 1:5. Sześć minut później Kocot od połowy ucieka sam na sam i trafia po raz drugi w tym meczu. 72 minuta spotkania zza pola karnego Adrian Pizuch broni z trudem bramkarz Poręby. Na kwadrans przed końcem spotkania w zamieszaniu gospodarze tracą kolejną bramkę. 77 minuta Kocot urządza rajd przez pół boiska uderza tuż przed polem karnym piłka szybuje pod poprzeczkę, ale Kowalczyk wybija nad bramką. Kolejny rajd Kocota faulowany w polu karnym, sam poszkodowany zmniejsza rozmiary porażki. Chwilę później znów Adrian Pizuch uderza z linii pola karnego po długim i piłka znów w sieci ustalając wynik meczu.

Rezultaty kolejki 10 KLASA A SOSNOWIEC (17.10.2020 - 18.10.2020)