Po tym jak Dariusz Wolny rozstał się z AKS Górnik Niwka z którym w poprzednim sezonie wywalczył trzynastą pozycję w Lidze Okręgowej Katowice - Sosnowiec były szkoleniowiec Skalniaka Kroczyce podjął się niezwykle trudnego zadnia i uratowania przed spadkiem Górnika Piaski który jeszcze nie tak dawno występował w IV Lidze przez osiem sezonów.

#100DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Górnik Piaski po rundzie jesiennej i w sumie po całym sezonie 2019/2020 zajął ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech oczek. Tak więc zespół z dzielnicy Czeladzi jest zapewne typowany do spadku w nowym sezonie jednak ma temu zaradzić Dariusz Wolny który podejmie się uratowania okręgówki dla Górnika który nie tak dawno jeszcze gościł na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu w pojedynkach na poziomie IV Ligi.

W sezonie 2013/2014 Górnik Piaski zajął drugie miejsce w IV Lidze wówczas premiowane barażem o III Ligę, jednak w pojedynku z Rekordem Bielsko-Biała w regulaminowym czasie padł remis jeden do jednego bramkę dla Górniku Piaski z karnego zdobył Łukasz Stępień aktualnie zawodnik Górnika Wojkowice. W karnych lepszą okazała się drużyna Rekordu wygrywając pięć do trzech.

źródło: własne
foto:
własne

FutbolJuraTV