Piłka nożna ostatnio zeszła na drugi plan, ale to nie znaczy, że zupełnie nic się w klubie nie dzieje. Zawodnicy Szczakowianki trenują indywidualnie w domach, a tymczasem chcemy przedstawiamy nowego bramkarza i pomocnika Drwali pierwszy ostatnio występował w w rezerwach Zagłębia Sosnowiec a wcześniej w Cracovii Kraków a drugi jest wychowankiem MKS Myszków.

 

Michała Jewuła to kolejny młody zawodnik, który wiosną zasili Szczakowiankę. 20-letni bramkarz zaczynał swoją karierę w Górniku Jaworzno, a potem zbierał szlify w świetnych szkółkach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie i Cracovii. Ostatnie lata spędził w młodzieżowych ekipach Zagłębia Sosnowiec, grywał także regularnie w zespole rezerw. Kibice mogli go zobaczyć w akcji między innymi w czerwcowym meczu ligowym Szczakowianki z Zagłębiem, czy też w niedawnym pucharowym starciu. Michał zdecydował się wiosną dołączyć do ekipy Drwali i zamierza mocno naciskać na Konrada Kołodzieja w walce o miejsce między słupkami bramki.

Pomocnik Bartosz Marędowski to młody zdolny zawodnik, który w tym roku skończy dopiero 20 lat. Wychowanek klubu z Myszkowa, w ostatnich latach zbierał doświadczenie i nabierał piłkarskich szlifów w młodzieżowych zespołach GKS-u Katowice. Jesienią grał w barwach naszego ligowego rywala – AKS-u Niwka, gdzie rozegrał praktycznie komplet spotkań. Podczas zimowych sparingów Bartek pokazał się z bardzo dobrej strony, już na dzień dobry zdobywając dwie bramki w starciu z Fablokiem. Na boisku zwykle grywa na skrzydle, dysponuje niezłą techniką i świetnie sprawdza się w grze ofensywnej. Liczymy, że będzie dużym wsparciem naszego zespołu.

źródło: szczakowianka.pl / psse-zawiercie.internetdsl.pl
foto: 
szczakowianka.pl / psse-zawiercie.internetdsl.pl

FutbolJuraTV