TWARDY SKALNIAK POSTAWIŁ AUTOBUS W BRAMCE
Kroczyce przywitały Czarnych Sosnowiec krętymi drogami, pięknymi lasami pełnych dolomitów oraz jaskiń ( liczba samochodów oraz turystów mijanych na drodze tylko utwierdziły nas, że jedno w malowniczy rejon Jury Krakowsko Częstochowskiej który znajduje się czterdzieści minut od Sosnowca.)  Od strony gastronomicznej też każdy znajdzie coś dla siebie. Czarni Sosnowiec polecają Pizzerię Jurajską którą mieli okazje odwiedzić po drodze. Stadion LKS Skalniak Kroczyce to również malowniczo położony obiekt gdzie Czarni zostają przyjacielsko przyjęci

Mecz... Goście próbują eksperymentalnego ustawienia patrząc w przyszłość czekających nas kolejnych spotkań. Skalniak Kroczyce stawia klasyczny "autobus", nudna ściana obrony i próby z kontry.  Wynik...0:0 i tyle. Dla gospodarzy to sukces. Dla przyjezdnych nauka pokory i wniosków, bo uciekły dwa punkty i główny rywal CKS Czeladź ...ale każdego spotka zadyszka  a wnioski wyciąga się właśnie z takich spotkań. Coraz bardziej odczuwają podopieczni  Sławomira Chodora jak każdy rywal spina się na mecz przeciwko Czarnym. Na pocieszenie dla gości to fakt, że to trzeci mecz na "0" z tyłu. To tylko potwierdza że obrona zaczyna pełnić rolę twierdzy.

Czarni Sosnowiec to drużyna świetnie dysponowana, ale wybory personalne i taktyka ustalona przez trenera Kota również zdały egzamin.  Napastnicy Skalniaka Kroczyce mieli kilka okazji, zwłaszcza w drugiej połowie gdzie Michał Sokołowski wychodził sam na sam z bramkarzem Czarnych, ale niestety znalazł się na spalony. Również warto pochwalić bramkarza Kamila Jastrząbka i cały blok defensywny. Ogólnie rzecz biorąc, podopieczni Damiana Kota zagrali bardzo dobry mecz.

Drużyna gospodarzy nastawiła się typowo na obronę, ciągłe opóźnianie gry od początku meczu, próby długich piłek i grę z kontry. Widać było, że ich wielkim sukcesem był wywalczony z nami remis. Z naszej strony dużo zdrowia zostawionego na boisku, kilka fajnych akcji, niestety dobrze dysponowany bramkarz Skalniaka nie dał się pokonać. Chwała nam za 95 minut konsekwentnego dążenia do zmiany wyniku, niestety nie zawsze się udaje. Przed nami kolejne mecze, w których postaramy się pokazać na co nas stać – powiedział po meczu trener Czarnych Sosnowiec Sławomir Chodor.

KLASA A SOSNOWIEC
KLASA A SOSNOWIEC

źródło: facebook.com/Skalniak.Kroczyce / facebook.com/ksczarnisosnowiec
foto: 
facebook.com/Skalniak.Kroczyce

FutbolJuraTV