Jak co roku wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych czytelników i zarazem kibiców 4 ligi grupy I tworząc harmonogram gier sparingowych. Większość klubów rozpoczęła już zimowe przygotowania do niezwykle wymagającej rundy rewanżowej. (https://lokalnapilka1.futbolowo.pl)
Jak co roku wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych czytelników i zarazem kibiców 4 ligi grupy I tworząc harmonogram gier sparingowych. Większość klubów rozpoczęła już zimowe przygotowania do niezwykle wymagającej rundy rewanżowej. (https://lokalnapilka1.futbolowo.pl)

Zarząd kubu CKS Czeladź pragnie poinformować, że nowym trenerem I drużyny został Pan Adam Bała. Decyzja ta jest podyktowana chęcią dalszego rozwoju klubu oraz została podjęta w porozumieniu oraz po licznych rozmowach z dotychczasowym sztabem szkoleniowym. Okres zimowy przynosi liczne zmiany w wielu klubach piłkarskich. Zazwyczaj dotyczą one transferów zawodników.

Zazwyczaj dotyczą one transferów zawodników. W przypadku CKS-u czeladź zmiana dotyczy, także obsady trenera I drużyny. Po wielu rozmowach z dotychczasowymi opiekunami - Mariuszem Muszalikiem oraz Robertem Woźniakiem - zarząd podjął decyzję o zatrudnieniu na tym stanowisku Adama Bałę. Nowy szkoleniowiec jest doskonale znany w regionie. Jego poprzednim klubem był Górnik Wojkowice, z którym wywalczył awans do ligi okręgowej oraz walczył o kolejny do ligi IV. W przeszłości Adam Bała był także piłkarzem drużyny z Wojkowic, a także takich drużyn jak Sarmacja Będzin, Szombierki Bytom, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Radomiak Radom, Zagłębie Sosnowiec czy GKS Katowice, w którym rozegrał 185 spotkań w ekstraklasie zdobywając 13 bramek. Zmiana na stanowisku trenera nie oznacza zakończenia współpracy z dotychczasowymi opiekunami I drużyny. Zarówno Mariusz Muszalik jak i Robert Woźniak zostają w naszym klubie i będą pomagać realizować nasze cele poprzez grę na boisku oraz wspierając nowego szkoleniowca swoim doświadczeniem.

 

CKS Czeladź pokonał w swoim pierwszym sparingu przed rundą rewanżową sezonu 2019/2020 drużynę GKS II Katowice 2:1. Obie bramki zdobył Mariusz Muszalik. Ekipa z Katowic występuje w katowickiej klasie A. Przeciwnik postawił trudne warunki i pokazał, że w młodym zespole są spore umiejętności. Trener Bała zdecydował się na wystawienie dwóch różnych "11", które zaprezentowały się dobrze biorąc pod uwagę etap przygotowań oraz wiele nowych twarzy zawodników testowanych, jakich obecnie gości na treningach CKS Czeladź.

Mecz prowadzonym był w dobrym tempie z wieloma dobrymi akcjami oskrzydlającymi. Mimo widocznego jeszcze braku zgrania, drużyna CKS-u potrafiła utrzymywać się przy piłce, wymieniać pozycjami i tworzyć akcje po zagraniach na jeden czy dwa kontakty. Podopieczni Adama Bały nie ustrzegli się także błędów, które na tym etapie przygotowań należy zaliczyć do rzeczy normalnych. Cieszy na pewno obecność w drużynie kilku bardzo ciekawych zawodników testowanych oraz wychowanków, którzy na co dzień trenują z drużyną juniorów prowadzonych przez trenerów Daniel Płatka i Gustawa Cyankiewicza. Kolejne spotkanie kontrolne CKS Czeladź rozegra w sobotę 15 lutego drużyną Gminy Psary.

źródło: cksczeladz.pl
foto: cksczeladz.pl

FutbolJuraTV