Pierwsze spotkanie o stawkę Warty Zawiercie w 2020 roku a mamy praktycznie koniec lipca,  po przygotowaniach do rundy wiosennej nastąpiła przerwa spowodowana koronawirusem a potem decyzja PZPN że sezon kończymy po rundzie jesiennej. Teraz wracamy piłki ligowej w wydaniu czwartej ligi i miejmy nadzięję, że bez problemu runda jesienna zostanie dograna do ostatniej kolejki.

Z drużyną Śląska Świętochłowice do tej pory Warta spotkała się 9-krotnie (3 zwycięstwa, 3 remisy i 3 porażki), stosunek bramek 14-10. Jednak ani razu nie udało się wygrać na Skałce czyli boisku rywali. Pierwsze nasze potyczki to sezon 1970/71, a ostatnie to runda jesienna ubiegłego sezonu. 

1970/71 ŚLĄSK Świętochłowice - WARTA 2-0
              WARTA - ŚLĄSK Świętochłowice 2-0
2013/14 WARTA - ŚLĄSK Świętochłowice 4-0 (Radosz, M.Sołtysik, Cholewka x2)
              ŚLĄSK Świętochłowice - WARTA 2-2 (M.Sołtysik, D.Sołtysik)
2017/18 WARTA - ŚLĄSK Świętochłowice 1-1 (Strojek)
              ŚLĄSK Świętochłowice - WARTA 2-1 (Furgacz)
2018/19 ŚLĄSK Świętochłowice - WARTA 0-0
              WARTA - ŚLĄSK Świętochłowice 3-1 (Smarzyński, Wawoczny, Drzymont)
2019/20 ŚLĄSK Świętochłowice - WARTA 2-1 (sb)

Śląsk zeszły sezon zakończył na 12 miejscu w tabeli zdobywając 18 pkt (5 zw. 3 r, 7 p) bramki 22-32.

ŚLĄSK SIĘ ZMIENIŁ
Śląsk Świętochłowice to już nie ta sama drużyna sprzed dwóch lat kiedy to prowadzona przez Janusza Kluge obecnego szkoleniowca Szombierek Bytom wygrała Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, w nagrodę zagrała w 1/32 Pucharu Polski z Arką Gdynia na obiekcie Grunwaldu Ruda Śląsk. Ztego meczu w kadrze pozostają: Adrian Lesik, Kamil Ściętek, Daniel Koniarek, Damian Wasik. Od przegranego meczu z Arką Gdynia coś złego zaczęło się dziać.

Dziękuję wszystkim Prawdziwym Kibicom Śląska Świętochłowice za wsparcie i wiarę w nasz zespół oraz to co zrobiliśmy. Jednak największe podziękowania kieruję do moich zawodników, za niezapomniane chwile jakie razem przeżyliśmy. Pamiętajcie dokonaliśmy wspaniałej rzeczy, której już nikt, nigdy Wam nie odbierze. Przepraszam wszystkich, których zawiodłem, szczególnie moich zawodników. Nie zrezygnowałem z Was ani dla pieniędzy, ani dla awansu zawodowego. Tylko moja żona wie ile mnie kosztowała ta decyzja. Nie była to pierwsza propozycja którą otrzymałem, kilka odrzuciłem, dopóki wierzyłem, że mimo trudności jakie nas spotykały, damy radę wszystko poukładać - powiedział  11 kwietnia 2019 roku były trener Śląska Świętochłowice Janusz Kluge.

BEZ KAPITANA
Szanowni Państwo, kibice, znajomi w związku z bardzo dużą ilością zapytań o brak mojego nazwiska w kadrze MKS Śląsk Świętochłowice na sezon 2020/2021 chciałbym poinformować i w pewnym stopniu wyjaśnić, że moja sytuacja zawodowa i prywatna nie pozwala mi w pełni oddać się treningom, co za tym idzie miałoby to złe przełożenie na dyspozycje w meczach mistrzowskich jak coś robię to na sto procent, dlatego podjąłem decyzje o pół rocznej przerwie. Jestem po rozmowie z zarządem, z którym wspólnie doszliśmy do porozumienia, o ile sytuacja pozwoli postaram się wrócić w zimowej przerwie i przygotować się wraz z drużyną do rundy wiosennej i pomóc jej w walce o ligowe punkty. Jeżeli zaś się nie uda, chciałbym w Śląsku, którego jestem wychowankiem i zawodnikiem od 2015r. zakończyć przygodę z piłką. Dziękuję za wszystkie wiadomości i miłe słowa „nie mówię żegnaj, lecz do widzenia” - powiedział kapitan Śląska Świętochłowice Łukasz Wawrzyniak.
 
POWRÓT PO DWÓCH LATACH
Po prawie dwuletniej przerwie pierwszy zespół piłkarzy Śląska Świętochłowice wraca na stadion OSiR "Skałka" im. P. Waloszka. Od kilku dni na stadionie trwają ostatnie prace, aby przygotować obiekt na pierwsze spotkanie o ligowe punkty, które przypomnijmy zostało zaplanowane na 25 lipca. Śląska spotka się przy Bytomskiej 40 z Wartą Zawiercie. Pierwszy gwizdek do tego pojedynku o godz. 17.00.
 
Klub pragnie podziękować wszystkim, którzy kibicowali temu, aby stadion znów mógł w większym zakresie tętnić życiem. Wspólnie z Urzędem Miasta oraz Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic pracujemy teraz nad powrotem żużlowców na ten obiekt.
 
DEBIUTANCI
Italo Santana który przyszedł zimą oraz Neison Nunes Pereira który przyszedł latem, obaj powinni dziś zadebiutować w barwach Warty Zawiercie. Sławomir Liberski i Paweł Gajecki na pierwszy występ będą musieli poczekać. Rafał Maścibrzuch jest niekwestionowaną jedynką w bramce drużyn prowadzonej przez Roberta Majchrzaka. Natoamist młody zawodnik musi powalczyć o pierwszy skład.

KADR Z MECZU

Na całe szczęście tego Pana w bramce już nie ma Warty Zawiercie, tego meczu nie przegraliśmy co prawda jednak interwencję Jana Sitko zostawiał wiele do życzenia. Interwencja pod tytułem stój bo strzelam i piłka w siatce Warty Zawiercie. Reakcja jednego z zawodników Warty Zawiercie mówi sama za siebie, natomiast drugi przysłonięty przez zawodnika Śląska Świętochłowice numer pięć nie omieszkał tego głośno skomentować. Teraz mamy dwóch dobrych bramkarzy i na pewno zdrowa rywalizacja o miejsce w bramce wyjdzie na dobre.

WYNIKI
Wynikami sparingów nie sugerowałbym się zbytnio, zwłaszcza trzema ostatnimi gdzie Warcie nie udało się wygrać. Problemy zawsze zaczynały się gdy, trener Majchrzak robił zmiany i zaczynał testować próbować nowych rozwiązań.  Puki grała wyjściowa jedenastka, nie było problemu z wynikiem więc wszystko zweryfikuje boisko na Skałce. Punkt siedemnasta wyjdą dwie podstawowe jedenastki powalczą o pierwsze punkty w 2020 roku.

źródło: własne / wartazawiercie.pl
foto:
Facebook Śląsk Świętochłowice

FutbolJuraTV