Sezon 2020/2021 rozpocznie się już w najbliższą sobotę 25 lipca a runda zakończy się 14 listopada łącznie do rozegrania jest 17 kolejek, w nowym sezonie wszystkie kolejki planowane są na weekendy. Pierwsze spotkanie podopieczni Roberta Majchrzaka wybiorą się w delegację do Świętochłowic na spotkanie z miejscowym Śląskiem. Kadrę drużyny z M10 wzmocni trzech zawodników.

Pierwszy meczy Warty to wyjazd do Świętochłowic na pojedynek ze Śląskiem zawsze nie wygodnym rywalem zwłaszcza na swoim boisku. Kibice w Zawierciu, jeśli oczywiście będzie zezwolenie aby pojawili się na trybunach pierwsze spotkanie zobaczą z RKS Grodziec, tutaj drużyny nie można lekceważyć mimo, iż była murowanym faworytem do spadku na wiosnę. Jesienią w Zawierciu zawitają Unia Dąbrowa Górnicza, Ruch Radzionków którego nikomu nie trzeba przedstawiać no i przede wszystkim Szombierki Bytom z którym podopieczni Roberta Majchrzaka mają rachunki do wyrównania za porażkę z poprzedniego sezonu wówczas Warta przegrał w Bytomiu choć była lepszym zespołem, ale wiadomo liczy się to co w sieci.

Antunes Pereira NEISON to drugi Brazylijczyk, który będzie reprezentował barwy Warty Zawiercie. To filigranowy pomocnik, który urodził się 23.02.1994 r. w Ponta Pora (MS). Do Polski przyjechał jesienią 2018 r. W trakcie swojego pobytu w naszym kraju reprezentował kluby grające w Małopolsce.

Pierwszym z nich był PRZEBÓJ Wolbrom, gdzie zadebiutował 1.09.2018 r. W drużynie tej spędził rundę jesienną, po której przeniósł się do rywala zza miedzy PILICZANKI Pilica. Udane występy w rudzie wiosennej zaowocowały zmianą klubu na IV-ligową SŁOMNICZANKĘ Słomniki. W trakcie całej przygody na polskich boiskach rozegrał 42 spotkania, w których zdobył 20 bramek.
2018/19 (J) - PRZEBÓJ Wolbrom (10/6)
2018/19 (W) - PILICZANKA Pilica (13/7)
2019/20 - SŁOMNICZANKA Słomniki (19/7)
 

Drugim letnim wzmocnieniem Warty jest Sławomir Liberski. Urodzony 26 maja 1989 r. w Ogrodzieńcu bramkarz jest wychowankiem Budowlanych Ogrodzieniec. Kolejnym klubem w jego piłkarskiej przygodzie było ŹRÓDŁO Kromołów. Kolejne przystanki na piłkarskim szlaku to KS Giebło i Łazowianka Łazy, z której to w 2011 trafił do odradzającej się Warty Zawiercie. W biało-zielonej koszulce spędził sześć sezonów, w czasie których święcił z drużyną kolejne awanse do ligi okręgowej, a następnie do IV ligi. W pierwszym sezonie czwartej ligi był zmiennikiem Artura Tomanka, bronił w rozgrywkach Pucharu Polski, a po przyjściu w 2017 roku Jana Sitki i Jakuba Wiśniewskiego stał się trzecim bramkarzem. W czasie treningów w 2017 roku nabawił się kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry na kolejny sezon. Nie oszukujmy się, ale gdyby nie kontuzja to Sławek szybko z trzeciego stałby się pierwszym bramkarzem bowiem duet Sitko - Wiśniewski dostarczało nam emocji gdy piłka była w polu karnym Warty Zawiercie.  Po długiej i mozolnej rehabilitacji jesienią 2018 r. został wypożyczony do Skalniaka Kroczyce (A-klasa), gdzie po udanej rundzie zmienił otoczenie na występujące w lidze okręgowej ŹRÓDŁO Kromołów. W klubie z najstarszej dzielnicy Zawiercie spędził ostatnie półtora sezonu.
 

Trzecie wzmocnienie to pomocnik Paweł Gajecki 17 letni wychowanek Warty Zawiercie ostatnio grał w drużynach młodzieżowych Zagłębia Sosnowiec a dokładnie 1 pierwszej lidze wojewódzkiej. Teraz wraca do Zawiercia i będzie walczył o miejsce w składzie.

Co do faworytów do awansu do III Ligi? Wielu chętnych nie będzie pandemia i tak wpłynęła na finanse jak widać Slavii Ruda Śląska czy Polonii Poraj niestety nie udało sie wystartować. Trzeba liczyć siły na zamiary na pewno Szombierki Bytom, Unia Kosztowy i na pewno chcielibyśmy aby do grona dołączyła Warta Zawiercie. Wszystko zweryfikuje boisko, jednak wszystko teraz będzie zależne od rozprzestrzeniania się wirusa.

Zwycięzcy rozgrywek w grupach IV Ligi czwartej ligi zmierzą się w barażu na zasadzie mecz i rewanż o awans do trzeciej ligi. Spadną zespoły z miejsc: 17, 16 i 15. Utrzymania nie da także zajęcie 14 miejsca, ponieważ w przypadku, w którym żaden śląski zespół nie spadnie z trzeciej ligi drużyny z 14 miejsc w czwartej lidze rozegrają baraże o utrzymanie. Liczba spadkowiczów z czwartej ligi może się zwiększyć w zależności od liczby spadkowiczów z ligi trzeciej.

źródło: KP Warta Zawiercie
foto: 
KP Warta Zawiercie

FutbolJuraTV