Wreszcie w tym tygodniu poznamy terminarz rozgrywek naszej ligi wiemy że sezon zaczynamy 25 lipca. Pierwszy raz min dojdzie do sytuacji w której będąc w lidze z 6 drużynami z którymi nie dojdzie do bezpośredniego pojedynku (ktoś awansuje do grupy mistrzowskiej inny do grupy spadkowej). Trzeba się dostosować do nowej sytuacji i koncepcji ligi.

Dwadzieścia jeden drużyn rywalizowało będzie w dwóch grupach.  Grupa Katowicka jedenaście drużyn i Grupa Sosnowiecka dziesięć drużyn( drużyna z Niwki nie przystąpi do rozgrywek).  Po fazie zasadniczej i rozegraniu osiemnaście meczy( mecz i rewanż) nastąpi podział na grupę mistrzowską i grupę spadkową (po pięć najlepszych drużyn utworzą grupę mistrzowską.

Oto drużyny jakie znajdą się w grupie Sosnowieckiej:
1. Tęcza Błędów
2. Zagłębie II Sosnowiec
3. Górnik Wojkowice
4. Niwy Brudzowice
5. Źródło Kromołów
6. Górnik Piaski
7. Cyklon Rogoźnik
8. Ostoja Żelisławice
9. KP Sarnów
10. Unia Ząbkowice

Będzie to na pewno dziwny system rozgrywek który ma na pewno dużo znaków zapytania.  Pierwszy raz min dojdzie do sytuacji w której będąc w lidze z 6 drużynami z którymi nie dojdzie do bezpośredniego pojedynku( ktoś awansuje do grupy mistrzowskiej inny do grupy spadkowej). Czekamy na szczegółowy regulamin rozgrywek bo pytań nasuwa się dużo.

źródło: slzpn.pl / Tęcza Błędów
foto:
własne

FutbolJuraTV