Wychowanek Stadionu Zawiercie Michał Sołtysik po dwunastu miesiącach opuszcza zespół z najstarszej dzielnicy Zawiercia Źródło Kromołów. Bez wątpienia jest to poważne osłabienie drużyny grającego trenera Bogdana Szadkowskiego która na wiosnę będzie bronić się przed spadkiem z Ligi Okręgowej, w zaistniałej sytuacji Źródło Kromołów musi rozglądać się za wzmocnieniami.

 28-letni obrońca Michał Sołtysik wiosną zagra ponownie w barwach warty Zawiercie do której powrócił po roku wypożyczenia do Źródła Kromołów. Zawodnik ma bogate CV pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Stadionie Zawiercie później przeniósł się do MKS Myszków w którym w 2010 roku świętował awans do III Ligi w której zagrał 26 meczów i zdobył dwie bramki. Później po upadku MKS Myszków kiedy to drużyna wycofała się z rozgrywek grał w Zielonych Żarki aby znów wrócić do Warty Zawiercie na wiosnę 2013 do końca sezonu 2013/2014 potem sprawdzany przez Jagiellonię Białystok a później z małym epizodem w pierwszoligowym Widzewie Łódź jesienią 2014 roku. Później wrócił w sezonie 2014/2015 do Warty Zawiercie z którą święcił awans do IV Ligi. W rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 głównie leczył kontuzje.

W drużynie z najstarszej dzielnicy Zawiercia przez cały rok 2019 zagrał 17 spotkań i zdobył pięć goli, zarówno wiosną i jesienią zawodnik był kontuzjowany.

źródło: własne
foto: własne

FutbolJuraTV