5 sierpnia 2020, 12:30 - Reptkowska (Ptakowice)
DRAMA ZBROSŁAWICE 1:3 RUCH RADZIONKÓW
Leszczyński 72 - Ćwielong 36, Kopeć 78, 87

DRAMA: Poloczek - Leszczyński, Fic, Gruszka, Koschny, Pietrzyk (81. Orzeszyna), Długosz (85. Janik), Kucza (58. Banaś), Gajewski (49. Wroński), Hermasz, Makowski.

RUCH: Strzelczyk - Jaworek (85. Zalewski), Harmata, Banaś, Ćwielong, Wnuk, Trzcionka (76. Wojsyk), Siwy (46. Gwiaździński), Kopeć, Boudguiga (69. Piecuch), Szromek (81. Pietryga).

Czwartoligowe derby powiatu tarnogórskiego zakończone wygraną Ruchu 3:1. Po wyrównanej pierwszej połowie gry z prowadzeniem na przerwę zeszli goście. W 36 minucie po rzucie rożnym Marcina Trzcionki bramkarza Dramy Zbrosławice ładnym strzałem z narożnika pola karnego pokonał Miłosz Ćwielong. Do wyrównania doprowadził w 72 minucie Leszczyński finalizując z bardzo bliskiej odległości dośrodkowanie z rzutu rożnego. Jednak sześć minut później radzionkowian na ponowne prowadzenie po kontrze wyprowadził Kamil Kopeć, którego przed bramkę wypuścił Robert Wojsyk, by w 88 minucie tym razem po wygranej walce o piłkę w środku pola przez Mateusza Pietrygę i po rajdzie na bramkę ustalić wynik meczu.

źródło: ruchradzionkow.com