Piąta drużyna po Polonii Poraj, Slavii Ruda Śląska, Wilkach Wilcza i Beskidzie Skoczów wycofała się z rozgrywek IV Ligi po pandemii koronawirusa. Co godne uwagi z rozgrywek Willki oraz oraz Beskid Skoczów do dwie drużyny z dołu tabeli grupy drugiej a teraz ich los podzieliła kolejna drużyna z dolnej części tabeli poprzedniego sezonu, choć do końca wierzyli w klubie że wystartują.

 GKS Radziechowy-Wieprz tuż przed startem rzucił ręcznik na ring. W klubie liczyli, że uda się wystartować i w terminarzu zostali uwzględnieni oczywiście w grupie drugiej. Jednak z powodu problemów finansowych i kadrowych na zebraniu zarządu padła decyzja o wycofaniu drużyny z rozgrywek. Po sześciu sezonach drużyna nie da rady wystartować w IV Lidze jednak wykazuje chęć gry w okręgówce i takie zapytanie zostało skierowanie do Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Polonii Poraj, Slavii Ruda Śląska, Wilkach Wilcza i Beskidzie Skoczów podziękowały przed startem sezonu, tutaj rodzi się problem z terminarzem bowiem już  w sobotę GKS miał grać z Drzewiarzem Jasienica a teraz... Śląskiego Związku Piłki Nożnej musi korygować bowiem będą dwie pauzy w każdej kolejce. Składy grup zostaną bez zmian w grupie pierwszej będzie 17 a w drugiej 16 zespołów tylko bez pauzy. Na obecną chwilę zostanie zlikwidowany baraż po między czwartymi zespołami od końca i spadać będą tylko trzy najsłabsze zespoły .

źródło: własne
foto:
KP Warta Zawiercie / Agnieszka Seweryn

FutbolJuraTV