Barażowy mecz o awans do III ligi zakończył się po dogrywce zwycięstwem LKS Goczałkowice 2:0. Grający trener Damiana Barona i jego podopieczni po pokonaniu Szombierek Bytom odebrali z rąk prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej okazały puchar i gratulacje za największy sukces w historii goczałkowickiej piłki nożnej! Doceniła to także wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój Gabriela Placha wręczając drużynie pamiątkowy grawerton.

20 czerwca 2020, 18:00 - Łaziska Górne (Sportowa 3)
SZOMBIERKI BYTOM 0:0 p.d 0:2 LKS GOCZAŁKOWICE
Piotr Ćwięlong 93, 122

SZOMBIERKI: Latka - Cichecki, Balul (114' Szubert), Wagner, Curyło - Moritz (97' Terbalyan), Pietrycha (71' Pstuś), Gwiaździński, Kaiser - Hołoś (97' Malicki), Rybak (83' Juraszczyk).

GOCZAŁKOWICE: Kubina - Dragon, Baron (87' Maroszek), Zięba, Łączek (98' Jendryczko) - Ogrocki (73' Matuszczyk), Jonda (62' Rączka), Hanzel, Furczyk (113' Grygier), Ćwielong - Marchewka (70' Kiełbasa).

Żółte kartki: Moritz, Pstuś - Jonda, Łączek, Dragon, Maroszek.

Spotkanie rozegrane na stadionie w Łaziskach Górnych trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy gry. Wprawdzie w ciągu 90 minut wyrównanej walki w trudnych warunkach, na śliskiej murawie i przy padającym deszczu, zawodnicy obydwu drużyn nie wypracowali sobie zbyt wielu okazji strzeleckich, ale bardzo się starali. Najgroźniejszą akcję w pierwszej połowie przeprowadzili goczałkowiczanie i w 41 minucie Dawid Ogrocki złożył się do strzału zza narożnika pola bramkowego jednak Arkadiusz Latka popisał się skuteczną interwencją. Obronił także uderzenie pod poprzeczkę Bartosza Marchewki w 78 minucie. Natomiast najbliżej szczęścia w zespole bytomskim był Kamil Moritz, który w 72 minucie przymierzy z 16 metra, ale piłka trafił w słupek.

O losach spotkania praktycznie zadecydowała akcja z pierwszych sekund dogrywki. Po faulu Tomasza Balula na Filipie Matuszczyku sędzia podyktował rzut wolny z 18 metra. Do ustawionej przed polem karnym piłki podszedł Piotr Ćwielong i jak przystało na zawodnika z reprezentacyjną przeszłością strzałem nad murem zdobył gola. Szombierki ruszyły do odrabiania strat, ale im bardziej atakowały tym bardziej narażały się na kontry. Ostatnią z nich, po zagraniu Bartosza Kiełbasy sfinalizował Ćwielong i zawodnik mający na swoim koncie trzy tytuły mistrza Polski oraz  163 występy w ekstraklasie, postawił pieczęć na awansie LKS Goczałkowice do III ligi.

IV Liga GRUPA I: Szombierki Bytom, Unia Kosztowy, Znicz Kłobuck, Warta Zawiercie, Ruch Radzionków, AKS Mikołów, Przemsza Siewierz, Raków II Częstochowa, Sarmacja Będzin, Unia Dąbrowa Górnicza, Śląsk Świętochłowice, Gwarek Ornontowice, RKS Grodziec, Drama Zbrosławice, MKS Myszków, Rozwój Katowice, Jedność Przyszowice,  Szczakowianka Jaworzno.

źródło: slzpn.pl