W sezonie 2020/2021 który prędzej czy później wystartuje i nowa kampania IV Ligi w której zobaczymy zespół który jeszcze w 2015 roku świętował awans do I Ligi teraz jednak z powodów finansowych musiał wycofać się z rozgrywek III Ligi w których brał udział w obecnym sezonie.

  #ZostańWDomu

Rozwój Katowice  w poprzednim sezonie spadł z II Ligi, w obecnie zawieszonym sezonie miał zagrać na czwartym poziomie rozgrywkowym czyli w III Lidze. Jak nie idzie to nie idzie kłopoty finansowe oraz wypowiedzeniowy dzierżawy stadionu znajdującego się przy ulicy Zgody w Katowicach na którym w 2015 roku świętowała awans do zaplecza ekstraklasy spowodowało, że drużyny seniorów zabrakło w III Lidze bo klub wycofał drużynę seniorów.

Działacze Rozwoju Katowice aby uniknąć startu od B Klasy przesłali pismo do  Śląskiego Związku Piłki Nożnej pismo z prośbą o dopuszczenie ich w nowej kampanii do gry w IV Lidze. Gdyby jednak zgłosili drożynę do gry w sezonie 2021/2022 wówczas musieliby zacząć do najniższej klasy rozgrywkowej w regionie czyli B Klasy.

W drużynie Rozwoju Katowice w Centralnej Lidze Juniorów przez trzy lata występował wychowanek Warty Zawiercie 15-letni Jordan Majchrzak który wiosną 2020 roku przeniósł się do do zespołu młodzieżowego Legii Warszawa.

Katowicki klub zawsze słynął z pracy z młodzieżą. Rozwój może pochwalić się aż dwoma zespołami grającymi w Centralnej Lidze Juniorów. Wychowankiem klubu z Brynowa jest Arakdiusz Milik którego nikomu nie trzeba przedstawiać który w latach 2000-2011 występował trenował od 6. roku życia. Wiosną 2010 napastnik został włączony do zespołu rezerw Rozwoju Katowice. W sezonie 2010/2011 dołączył do pierwszej drużyny, grającej w III lidze opolsko-śląskiej. W pierwszym zespole zadebiutował, w wieku 16 lat, 23 października 2010, zdobywając dwie bramki w wygranym 4:0 meczu z KS Krasiejów. Wychowankiem Rozwoju Katowice który reprezentował barwy Warty Zawiercie jest Przemysław Żemła  młody obrońca to wychowanek klubu ze Zgody, jednak zdecydowaną część swojej seniorskiej kariery rozegrał na wypożyczeniu w IV-ligowej Warcie Zawiercie.

Patrząc wstecz na karty historii w 2004 roku Śląski Związek Piłki Nożnej przed sezonem do rozgrywek IV Ligi grupy I dokooptowano nowy zespół - GKS Katowice, będący kontynuatorem tradycji klubu o tej samej nazwie, który nie otrzymał licencji na występy w II lidze, który spędził na tym poziomie zaledwie sezon i bez problemu awansował wyżej.

źródło: własne
foto:
własne

FutbolJuraTV