Zawodnicy z Ornontowic cieszą się tej zimy sporym zainteresowaniem, stąd też trener Biliński w przypadku ich odejścia będzie musiał znaleźć godnych następców. Nie zmienia to faktu, że w Ornontowicach „mają nosa” do piłkarskich talentów. Letni transfer Piotra Kwaśniewskiego do Gwarka był sporą niespodzianką, w końcu to zawodnik, który w poprzednim sezonie aż 25 krotnie wybiegał na murawę I ligi.

 Po półrocznej grze w lidze amatorskiej ten pomocnik chciałby wrócić do profesjonalnej piłki, stąd też jego testy w Ruchu Chorzów i udało mu si e bowiem kilka dni temu podpisał profesjonalny kontrakt. Podobny kierunek wybrał Filip Maziarz, który jest niewątpliwie jednym z najszybszych zawodników w IV lidze i tą umiejętność potrafi świetnie wykorzystać na bokach pomocy, jemu jednak się nie udało i testy w Ruchu już zakończył. Obrońca Mateusz Nowara utkwił w pamięci śląskich kibiców występami w Ruchu Radzionków czy też Pniówku Pawłowice, a teraz będzie się starał o angaż w III ligowej Stali Brzeg.

Sparingi ZIMA 2020 [I]


Tylko pół roku może trwać przygoda Marka Mizii w Gwarku, ponieważ jego usługami zainteresowany jest „czarny koń” rozgrywek II grupy Unia Książenice. Wspomniany beniaminek chętnie widziałby u siebie również Damiana Koleczko, ale tu sprawa nie jest taka prosta, ponieważ zawodnik ten został wypożyczony z ROW-u Rybnik. Co na to działacze z Ornontowic? Oczywiście nie czekają z przysłowiowymi założonymi rękami, tylko testują kandydatów do gry. Tych jest aż 12, w tym również z klubów II i III ligi oraz rodzynek z Ekstraklasy.

źródło: Lokalnapilka.pl
foto: Loklanapilka.plSPARINGI
Środa, 19 lutego
19:00 Warta Zawiercie - Źródło Kromołów
18:00 Szombierki Bytom - Beskid Skoczów
17:00 Ruch Radzionków - Ruch Chorzów
17:00 Śląsk Świętochłowice - UKS Ruch Chorzów
Niedziela, 16 lutego

17:00 Piliczanka Pilica 1:1 Cyklon Rogoźnik
Sobota, 15 lutego
Gwarek Tarnowskie Góry 2:3 Decor Bełk
Ruch Chorzów 5:0 MFK Karwina B
Górnik Zabrze U19 0:2 Warta Zawiercie
Sparta Szczekociny 3:0 Źródło Kromołów
LTS Wierbka 4:3 Łazowianka Łazy
MKS Poręba 4:4 JSPW Zawiercie
Szombierki Bytom 0:1 Kuźnia Ustroń
Unia Kosztowy 2:2 GKS Tychy
Ruch Radzionków 0:1 Pniówek Pawłowice Śląskie
Szczakowianka Jaworzno 3:2 Przemsza Siewierz
Sarmacja Będzin 2:3 Spójnia Landek
Unia Dąbrowa Górnicza 0:1 Beskid Andrychów
Gwarek Ornontowice 3:1 Drzewiarz Jasienica
Slavia Ruda Śląska 1:2 Forteca Świerklany
Tęcza Błędów 1:4 RKS Grodziec
więcej...

FutbolJuraTV