Firma GRETA SPORT z Dąbrowy Górniczej wygrała przetarg na budowę boiska treningowego wraz z infrastrukturą w Myszkowie. To już druga duża inwestycja która niebawem może zostać ukończona przy stadionie miejskim. Przypomnijmy że dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz radnych w ramach budżetu obywatelskiego zwyciężył projekt budowy nowego budynku klubowego.

#68DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Mistrzowie Ligi Okręgowej Częstochowa MKS Myszków do tej pory chcąc rozegrać mecze sparingowe podczas zimy, musieli korzystać z sąsiednich obiektów np. w Zawierciu, Żarkach czy Lelowie. Ten stan rzeczy ma się zmienić, ponieważ na stronie BIP Myszków ogłoszono zamówienie na przebudowę boiska treningowego a następnie wyłoniono wykonawcę. MKS Myszków na obiekcie MOSiR-u dysponuje bardzo ładną krytą trybuną z 480 miejscami siedzącymi. Dotychczasowe boisko treningowe zostanie przebudowane i będzie miało sztuczną trawiastą nawierzchnie o rozmiarach 74x115m.

Ponadto na początku roku w budżecie obywatelskim zwyciężył projekt zakładający budowę nowego budynku klubowego, ponieważ nie ma co ukrywać, że dotychczasowy jest już mocno wyeksploatowany. W poprzednim sezonie, kiedy MKS uczestniczył w rozgrywkach IV ligi obok wejścia na murawę dla zawodników zamontowano nową tablicę diodową z herbem klubu, czasomierzem i wynikiem.

Na początku tego tygodnia w Biuletynie Informacyjnym Publicznej miasta Myszków ukazała się informacja odnośnie wyłonienia wykonawcy budowy boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią na Stadionie Miejskim. Spośród 19 złożonych ofert najlepiej została oceniona i spełniła wszystkie kryteria oferta firmy GRETA SPORT z Dąbrowy Górniczej na kwotę 2664180,00 zł. Jeśli nie będzie żadnych odwołań składanych przez inne firmy w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa na wykonanie inwestycji. W tym miejscu Zarząd Klubu MKS Myszków serdecznie dziękuję Panu Burmistrzowi Włodzimierzowi Żakowi za uwzględnienie inwestycji w budżecie miasta oraz wszystkim radnym miejskim za poparcie i wspieranie inwestycji.

źródło: MKS Myszków - Facebook
foto: 
MKS Myszków - Facebook

FutbolJuraTV