Szanowni Państwo, Zarząd Śl. ZPN na dzisiejszym posiedzeniu, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, trenerów i sędziów, podjął uchwałę w sprawie zakończenia wszystkich rozgrywek piłkarskich w sezonie 2019/2020 prowadzonych przez Śl. ZPN. - powiedział Henryk Kula.

#67DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Sezon 2019/2020 został zakończony z awansami bez spadków. Po posiedzeniu Komisji ds. Rozgrywek Śl. ZPN, które odbędzie się jutro – przedstawimy Państwu zweryfikowane tabele i grupy rozgrywkowe - powiedział Prezes Śląskiego Związku.

Szanowni Państwo, temat zakończenia rozgrywek budzi szereg kontrowersji, dlatego jeszcze raz podkreślam, decyzja Zarządu Śl. ZPN została poparta konsultacjami z klubami, które jednoznacznie opowiedziały się za takim rozwiązaniem. Od 18 maja br. Rząd RP zezwolił na prowadzenie zajęć treningowych w większych grupach, lecz w dalszym ciągu, obowiązują obostrzenia, które uniemożliwiają prowadzenie rozgrywek oraz meczów sparingowych. Bezpieczeństwo i zdrowie zawodników są dla nas priorytetem. Proszę, dbajcie o siebie i innych i z optymizmem przygotowujmy się do rozpoczęcia nowego sezonu, który po wysłuchaniu Waszego głosu, chcemy rozpocząć jak najszybciej. Warunek konieczny – zniesienie zakazu rozgrywania meczów piłkarskich w niższych ligach.

Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę o zakończeniu rozgrywek w województwie, a także prowadzonych przez ten związek rozgrywek III ligi, grupy III - poinformował na Twitterze dziennikarz Maciej Grygierczyk.

W myśl uchwały awans do II ligi uzyskały rezerwy Śląska Wrocław, które zajmowały pierwsze miejsce w tabeli w chwili przerwania rozgrywek. Z III ligi nie spadnie żaden zespół.

źródło: slzpn.pl / 90minut.pl
foto: 
slzpn.pl

FutbolJuraTV