Wszystko jednak zależy od tego czy zielone światło da Rada Ministrów na start nowego sezonu. Nadal jest wiele niewiadomych, plany są ale zweryfikuje je przyszłość czyli wszystko zależne jest od tego jak uda się zwalczyć epidemię. Zwiększenie liczby drużyn w poszczególnych ligach to etap przejściowy po jednym sezonie wszystko miałbym wrócić to stanu wcześniejszego.

#65DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Do 20 czerwca kluby mają się określić czy wystartują w nowym sezonie, bowiem sezon ma ruszyć w drugiej połowie lipca. Wszystko jednak zależy od tego czy zielone światło da Rada Ministrów. Nie rozwiązany jest problem z barażem o III Ligę pomiędzy Szombierkami Bytom a LKS Goczałkowice Zdrój. Wiadome jest, że inaczej przygotowuje się zespół na trzecią ligę a inaczej na czwartą po względem organizacyjnym i sportowym. W tym tygodniu są plany spotkania się z przedstawicielami obu klubów i uzgodnienie co do rozwiązania tego problemu. W planach jest rozegranie jednego spotkania na neutralnym boisku.

Jeśli nowe rozgrywki Puchar Polski wystartują we wrześniu to teoretycznie do sierpnia jest czas na to aby wyłonić najlepszą drużynę ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej. 30 tysięcy za wygraną to jedno a a drugie to możliwości gry z Klubami Ekstraklasy. Co do ligi w której zastosowano zasadę awansu bez spadku to sezon zostanie podzielony na dwie części i tak przy 22 zespołach rozegrana zostaje jedna rudna a potem następuje podział na mistrzowska i spadkową co daje razem 30 kolejek. Jeśli nie uda się sezonu wznowić w tym roku możliwe jest przejście na tryb wiosna-jesień.

W IV Lidze na obecną chwilę będzie 37 zespołów w sezonie przejściowym będzie musiało spać po pięć drużyn z każdej grupy. Decyzja co do III Ligi zostanie podjęta 13 maja,

Zaplanowane na czwartkowe popołudnie posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, w konsekwencji decyzji dzisiejszego zebrania Zarządu PZPN, będzie miało dodatkowy punkt obrad.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia, które odbyło się 12 maja 2020 roku w Warszawie, ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podejmą Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, które w bieżącym sezonie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek.

Jednocześnie postanowiono, że rozgrywki III ligowe w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu prowadzone będą przez WZPN. Zarządzanie rozgrywkami III ligi zostanie przekazane do PZPN w czerwcu 2021 roku. Ponadto Zarząd do 24 maja odroczył podjęcie decyzji odnośnie rozgrywek seniorskich kobiet prowadzonych przez PZPN.

źródło: slzpn.pl
foto:
laczynaspilka.pl

FutbolJuraTV