Na wtorkowym zebraniu Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjęto decyzję o zakończeniu sezonu w ligach amatorskich. We wszystkich rozgrywkach od IV ligi w dół ustalono, że rozgrywki zakończone zostają na podstawie rozegranych spotkań w rundzie jesiennej i drużyny, które zajmowały pierwsze miejsca w swoich ligach awansowały do wyższej klasy rozgrywkowej. Podobnie zostały zakończone ligi drużyn młodzieżowych.

#61DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Tam sytuacja z awansami była łatwiejsza, gdyż są one rozgrywane systemem jednorundowym, po którym następuje zakończenie sezonu, a runda wiosenna jest nowym rozdaniem. Jedynym wyjątkiem jest Śląska Liga Juniorów A1, która gra na zasadach jesień-wiosna.

Co do awansu z naszej IV ligi pojawia się problem... Każdy Wojewódzki ZPN ma zagwarantowane jedno nowe miejsce w III lidze, a u Nas są dwie grupy, których zwycięzcy rozgrywali między sobą spotkanie barażowe. Takich województw jak nasze są jeszcze 3 w Polsce, tj. dolnośląskie, małopolskie i mazowieckie. Na dzień dzisiejszy ciężko stwierdzić kiedy taki dwumecz zostanie rozegrany i czy do III ligi awansują Szombierki Bytom, czy klub Łukasza Piszczka LKS Goczałkowice Zdrój.

Jak zawsze problematyczne okazują się nasze dwie śląskie IV ligi, o jedno miejsce walczyć będą dwie drużyny, my i LZS Goczałkowice Zdrój /tej zimy w meczu sparingowym przegraliśmy z drużyną z Goczałkowic 2:4.

Prawdopodobnie zostanie rozegrany jeden mecz barażowy na neutralnym terenie. Jednym ze scenariuszy jest mecz w czerwcu lub lipcu na boisku Grunwaldu w Rudzie Śląskiej, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną może to być mecz bez udziału widzów.

Na szczegóły musimy poczekać.

W skutek zakończonego wczoraj sezonu poznaliśmy beniaminków IV ligi na sezon 2020/21, wśród których znalazły się następujące drużyny:

grupa I (Bytom-Zabrze): JEDNOŚĆ Przyszowice
grupa II (Częstochowa-Lubliniec): MKS Myszków
grupa III (Racibórz-Rybnik): UNIA Turza Śląska
grupa IV (Katowice-Sosnowiec): SZCZAKOWIANKA Jaworzno
grupa V (Bielsko-Biała-Tychy): ISKRA Pszczyna
grupa VI (Skoczów-Żywiec): ORZEŁ Łękawica

Warto podkreślić, że na mocy uchwały Wojewódzkich ZPN, w zakończonym sezonie nikt nie spadł do niższej klasy rozgrywkowej, a co za tym idzie w przyszłym sezonie ligi zostaną powiększone.

Wielką zagadką pozostaje termin startu kolejnego sezonu, miejmy nadzieję, że w sierpniu rozgrywki wystartują i będą mogli w nich uczestniczyć KIBICE!!!

To już jest koniec...sezonu 2019/2020

Prezesi wojewódzkich Związków Piłki Nożnej zdecydowali o zakończeniu rozgrywek od IV ligi w dół. Tym samym Szczakowianka zapewniła sobie awans do IV ligi!

Po dwóch latach banicji w Lidze Okręgowej Szczakowianka powraca na wyższy poziom ligowy! Po rundzie jesiennej Biało-Czerwoni zajmowali pierwsze miejsce w tabeli klasy okręgowej Katowice-Sosnowiec z dziesięcioma punktami przewagi nad resztą stawki. W marcu miały ruszyć rozgrywki rundy wiosennej, ale niestety pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 pokrzyżowała wszystkim plany. Pomysłów na zakończenie rozgrywek było wiele, niestety przedłużający się stan epidemii uniemożliwił rozgrywanie meczów. Ostatecznie po długich debatach wygrał wariant korzystny także dla Drwali. W czwartek 7 maja podczas obrad  prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej zdecydowano, że rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostają odwołane. - Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Prezesów Związków Wojewódzkich, poświęcone zakończeniu rozgrywek w sezonie 2019/2020. Podczas spotkania Prezesi wypracowali wspólne stanowisko dotyczące zakończenia rozgrywek od IV ligi w dół oraz rozgrywek młodzieżowych. Rozgrywki zostaną zakończone z awansami bez spadków – informuje Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula.

Zgodnie z decyzją PZPN kluby, które po rundzie jesiennej zajmowały miejsca premiowane awansem – uzyskują awans. Tym samym nasza Szczakowianka w sezonie 2020/21 zagra w IV lidze!

Klub Szczakowianka Jaworzno serdecznie dziękuje za wsparcie wszystkim, którzy przyczynili się do tego awansu. Piłkarzom, trenerom, pracownikom klubu, Zarządowi, sponsorom na czele z miastem, a także przede wszystkim kibicom, którzy mocno wspierali Klub.

źródło: KP Warta Zawiercie / szczakowianka.pl / szombierkibytom.com
foto: 
szczakowianka.pl / Facebook  MKS Myszków

FutbolJuraTV