Obiekty sportowe otwarte od czwartego maja oczywiście na pewnych warunkach. Te podstawowe zasady bezpieczeństwa czyli odstęp zasłonięta twarz aż do momentu wyjścia na zajęcia i przede wszystkim ograniczona liczba uczestników zajęć.

  #50DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Kolejne warunki do spełnienia to brak możliwości korzystania z szatni oraz brania po treningowej kąpieli z wyjątkiem korzystania z toalet, osoby biorące udział muszą być zweryfikowane. Po całym treningu nastąpi dezynfekcja obiektu oraz używanego sprzętu. Podstawa to dezynfekcja rąk przez wchodzących i opuszczających obiekt.

Bez względu czy to będzie orlik, boisko pełno wymiarowe czy też stadion, na treningu nie będzie mogło przebywać więcej niż sześciu zawodników trenujących plus siódmy trener który musi zachować bezpieczną odległość od zawodników. Czy prowadzący zajęcia będzie musiał mieć maseczkę? Tego jeszcze nie wiadomo. Gry na treningu prawdopodobnie nie będą zabronione, tak więc w sześciu zawodników możliwa jest gra jeden na jeden, dwa na dwa oraz trzy na trzy.

Wszystko jak to ma wyglądać zostanie w ciągu kliku dni opublikowane w formie rozporządzenia wtedy będziemy wiedzieli co można a co nie. Futbol powoli wraca do życia, jednak do normalności daleka droga.

źródło: własne
foto:
własne

FutbolJuraTV