Według umowy za 14 dni licząc od środy 15 kwietnia PZPN oraz Ekstraklasa mają wysłać pismo do premiera, które będzie zawierało propozycje jak ma wyglądać powrót piłki nożnej w Polsce do żywych. Ostatni pojedynek o punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej miał miejsce ponad miesiąc temu, dokładnie 9 marca.

  #ZostańWDomu

W czwartek odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawickiego podczas której został poruszony temat wznowienia rozgrywek ligowych w naszym kraju. Już dziś wiadomo kiedy jest możliwy najszybszy powrót rozgrywek, czy z kibicami na trybunach?

Ostatni pojedynek o punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej miał miejsce ponad miesiąc temu, dokładnie 9 marca. W naszym kraju do gry w piłkę powrót będzie możliwy nie wcześniej niż za około 30 dni. Premier aktualnie czekan na plan działania który ma być przygotowany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ekstraklasę.

Kontynuowanie lub zakończenia obecnego sezonu


Szef rządu oświadczył że w szczególności PZPN oraz Ekstraklasa rozmawiają o tym jakie warunki muszą spełnić aby władze państwowe pozwoliły na powrót rozgrywek. Według umowy za 14 dni licząc od środy 15 kwietnia PZPN oraz Ekstraklasa mają wysłać pismo do premiera, które będzie zawierało propozycje jak ma wyglądać powrót piłki nożnej w Polsce do żywych.  Kiedy plan przedyskutujemy go z ministrem zdrowia i  wtedy zostanie podjęta decyzja, czy, kiedy i na jakich zasadach powrót rozgrywek jest możliwy.  

Pewnie nastąpi to nie wcześniej niż za miesiąc. Oczywiście bez publiczności na trybunach wiemy, że był to jeden z dużych błędów popełnionych przez naszych przyjaciół z zachodniej Europy – powiedział Mateusz Morawiecki.

 

źródło: własne
foto:
własne

FutbolJuraTV