Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie.

 Mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

Według francuskiego dziennika "L'Equipe" UEFA zakłada że rozgrywki zostaną wznowione najpóźniej do początku maja. U nas rozgrywki mają pauzę do 26 kwietnia. Jednak patrząc na rozwój sytuacji można przyjąć też inne warianty. Pierwsza opcja to sezon 2019/2020 trwający do 31 lipca a opcja numer dwa zakłada grę o miesiąc dłużej. Koleją rzeczy jest że start kolejnego sezonu zostałbym opóźniony jednak najważniejsze obecnie jest dokończenie aktualnych rozgrywek, bo im wyższa klasa rozgrywkowa tym straty finansowe są większe. Tam gdzie większe strarty finansowe pojawia się widmo katastrofy finansowej.

Uchwałą nr 2/20 KdsN z 10.03.2020 roku, przesunięte zostały o dwa tygodnie zostały wszystkie rozgrywki seniorskie od IV ligi w dół, młodzieżowe i II ligi kobiet grupa 3. W związku z tym pierwsze mecze rundy wiosennej wyżej wymienionych rozgrywek planowane były na 28-29 marca a już dziś wiadomo, że to termin nie realny.

źródło: laczynaspilka.pl / psse-zawiercie.internetdsl.pl / pilkanozna.pl
foto: facebook / psse-zawiercie.internetdsl.pl

FutbolJuraTV