Komisji do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników piłkarskich, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 oraz biorąc pod uwagę stanowisko Minister Sportu o odwołaniu wszystkich imprez sportowych. Mecze Ekstraklasa w najbliższej kolejce odbędą się przy pustych trybunach.

 Uchwałą nr 2/20 KdsN z 10.03.2020 roku, przesuwa o dwa tygodnie rozpoczęcie wszystkich rozgrywek - seniorskich od IV ligi w dół, młodzieżowych i II ligi kobiet grupa 3. W związku z tym pierwsze mecze rundy wiosennej wyżej wymienionych rozgrywek odbędą się 28-29 marca. Natomiast 19 kolejka III ligi grupy 3 z najbliższego weekendu została przełożona na 13 maja.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że  towarzyskie mecze reprezentacji Polski także zostaną rozegrane przy pustych trybunach. 27 marca Polacy zagrają we Wrocławiu z Finlandią, a 31 marca w Chorzowie z Ukrainą.

Z powodu epidemii w Polsce premier Mateusz Morawiecki zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Oznacza to, że w najbliższym czasie zarówno mecze reprezentacji Polski, jak i spotkania odbędą się bez udziału publiczności.

Stacja Canal+, która ma wyłączne prawa to transmisji wszystkich spotkań ligowych (jedno spotkanie w kolejce transmituje również TVP) postanowiła pójść na rękę kibicom i postanowiła odkodować najbliższe transmisje dla klientów, którzy nie posiadają pakietu sportowego.

Epidemia może zupełnie storpedować polską Ekstraklase. Prezes Zbigniew Boniek przyznał, że nie można wykluczyć konieczności całkowitego ich odwołania. W czwartek ma odbyć się nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPN, podczas którego zapadną ważne decyzje.

źródło: slzpn.katowice.pl
foto: facebook

FutbolJuraTV