24 lutego 2021, 18:30 - Będzin (Sportowa 4)
SZCZAKOWIANKA JAWORZNO 4:0 CYKLON ROGOŹNIK
Testowany C, Testowany D, Testowany E, Testowany G
 
SZCZAKOWIANKA: Gargasz – Gałka, Testowany A, Drzymont, Testowany B – Testowany C, Lipniak, Testowany D, Marędowski – Cygnar, Testowany E Grali też: Jewuła, Kurzawa, Bąk, Rzymowski, Łukaszyk. Gocyk, Testowany F, Testowany G.

Przygotowania do rundy wiosennej nabrały rozpędu, a Drwale są już na dobrej drodze by na starcie rozgrywek być w optymalnej formie. W środę wieczorem Szczakowianka na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego podejmowała w towarzyskim starciu lidera sosnowieckiej okręgówki – Cyklon Rogoźnik. Cyklon zawsze jest wymagającym rywalem, chociaż akurat tym razem Biało-Czerwoni dość łatwo poradzili sobie z tym przeciwnikiem. Szczakowianka od samego początku przeważała i dość szybko udokumentowała to trafieniem. Już po raz kolejny tej zimy na listę strzelców wpisał się młody pomocnik, który wiosną zasilił szeregi Drwali. Szczakowianka cały czas naciskał na defensywę rywali i jeszcze przed przerwą podwyższył na dwa do zera. Tym razem swoje premierowe trafienie zaliczył doświadczony pomocnik, który po raz pierwszy wystąpił w spotkaniu w barwach Szczakowianki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Biało-Czerwoni stwarzali sobie mnóstwo okazji strzeleckich, ale nieco zawodziła ich skuteczność, a piłka regularnie omijała bramkę rywali, lub zatrzymywała się na słupkach czy poprzeczce. Cyklon tylko sporadycznie przedzierał się w okolice jaworznickiej bramki, ale nie potrafił zaskoczyć defensywy gospodarzy. Tymczasem w ostatnich minutach Drwale podkreślili swoją przewagę kolejnymi trafieniami. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się testowany pomocnik, który w przeszłości dużo grywał na I i II-ligowych boiskach. Na minutę przed końcem sytuacyjnym uderzeniem z dystansu popisał się nowy środkowy pomocnik Szczakowianki, który ustalił wynik na cztery do zera.

Druga z rzędu wysoka wygrana może na pewno cieszyć i pokazuje, że przebudowa zespołu zmierza w dobrym kierunku. Większość transferów jest już praktycznie sfinalizowana i dopinane są ostatnie szczegóły. Już w sobotę podopiecznych trenera Cygnara czeka kolejny mecz kontrolny. Tym razem Biało-Czerwoni w samo południe na obiekcie Hetmana zmierzą się z rezerwami GKS-u Katowice.
 
 
źródło & foto: szczakowianka.pl

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.

FutbolJuraTV