23 stycznia 2021, 11:00 - Myszków (boisko ze sztuczną nawierzchnią Pułaskiego 13b)
MKS MYSZKÓW 7:1 OLIMPIA HUTA STARA
Marek x3, J. Rybaniec, Mazanek, Stankiewicz - ?

MYSZKÓW: (I połowa) Testowany - Krupa - Bąk - Sychowicz - B. Gieron - Testowany - Marchewka (30' Musiał) - Testowany - Matyja - Kowalczyk - Testowany. (II połowa) Testowany - Rybaniec - Testowany - Gieron M - Braksator - Stankiewicz - Swatek - Mazanek - Marek - Dąbrowski - Kowalski.

MKS Myszków w pierwszym sparingu zimowym pokonał na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Pułaskiego w Myszkowie, czwartą siłę A Klasy Częstochowa Olimpię Huta Stara. Kolejny mecz towarzyski podopieczni Damiana Nowaka rozegrają już w najbliższy piątek z Wartą Działoszyn - IV Liga łódzka.

Pierwszy sparingowy mecz myszkowian w 2021 roku zakończył się łatwym zwycięstwem, choć do okolic 60 minuty podopieczni Damiana Nowaka prowadzili skromnie zaledwie jedną bramką. Rywal grający dwie klasy rozgrywkowe niżej solidnie bronił się i w pierwszej połowie gospodarze nie mieli właściwie żadnej klarownej sytuacji. Jedyny gol padł w ostatniej akcji tej części, kiedy to Michał Kowalczyk wykorzystał podanie wzdłuż bramki napastnika ze Słowacji (jednego z czterech testowanych graczy). W drugiej części meczu w naszej drużynie nastąpiło 7 zmian. Zeszli Bąk, Sychowicz, Krupa, B Gieroń, Marchewka, Kowalczyk i Matyja, a pozostali tylko testowani gracze. W ich miejsce pojawili się: Marek, M. Gieroń, Kozieł, Braksator, Rybaniec i Dąbrowski. Do 60 min obraz gry niewiele się zmienił, choć wyraźnie Olimpia zaczęła oddawać inicjatywę i coraz częściej Myszków atakował na bramkę Olimpii. Właśnie po godzinie nastąpiła ostatnia seria zmian. Zeszli testowani (słowacki napastnik i dwóch młodych pomocników z naszego regionu) oraz Musiał (wszedł w 30 min za Marchewkę), a na plac weszli Stankiewicz, Swatek, Mazanek i Kowalski.

Wtedy podopieczni Damiana Nowaka zaczeli niepodzielnie panować na boisku. Najpierw po wrzutce Swatka ładną główką popisał się Janek Rybaniec. Po chwili do siatki trafił Dominik Marek. Ten sam zawodnik strzelił też czwartą bramkę lobując bramkarza z ostrego konta. Piątego gola, swojego pierwszego dla MKS, dołożył Bartek Mazanek przerzucając piłkę "podcinką" ponad bramkarzem. Na sześć podwyższył ponownie Marek, który mocno uderzył z narożnika pola karnego w długi róg, a festiwal strzelecki zakończył Sebastian Stankiewicz wieńcząc swój slalom między zrezygnowanymi gośćmi strzałem pod poprzeczkę. W ostatniej akcji meczu Olimpia odpowiedziała honorowym golem pokonując duńskiego bramkarza Olivera Miltona. Testowany Duńczyk nie miał zbyt wiele pracy, ale wybronił 2 strzały, wyłapał 2 dośrodkowania i celnie zagrywał ręką. Jak udało nam się dowiedzieć, ani krajan Petera i Kaspra Schmaichelów, ani Słowak nie przekonali do siebie naszego trenera. Pozostaną za to dwaj młodzi Polacy minimum do następnego sparingu.

Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z FutbolJura , WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRYWASZ lub kasa wraca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA!!!
źródło & foto: Facebook MKS Myszków

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.