24-letni bramkarz Polonii Bytom Dawid Gargasz rundę wiosenną ma spędzić na wypożyczeniu w Szczakowiance Jaworzno. Jesienią wystąpił tylko w dwóch meczach i były to jeden meczu Pucharu Polski oraz Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

W Szczakowiance Jaworzno mamy już trzech bramkarzy czy któryś z nich ma opuścić drużynę? Pierwszy z wymienionych Maciej Wierzbicki rozegrał ogółem 15 spotkań, wpuszczając przy tym 32 bramki co daje średnią 2,13 bramki na mecz. Początek sezonu był dla byłego zawodnika Polonii Bytom miał nie najlepszy, zdarzały się spotkania gdzie nasz golkiper popełniał błędy, które doprowadzały do utraty bramek jednak im dalej sezon trwał, tym bardziej forma Macieja Wierzbickiego rosła. Liczne parady bramkarskie i wygrane pojedynki sam na sam niejednokrotnie ratowały punkty Szczakowiance jak np. w spotkaniu z Gwarkiem Ornontowice czy Śląskiem Świętochłowice.

Rolę pierwszego rezerwowego w tym sezonie pełnił w Szczakowiance Jaworzno Michał Jewuła. Były zawodnik Zagłębia Sosnowiec został desygnowany do spotkań o Puchar Polski. Zawodnik, który piłkarskie szlify zbierał również w młodzieżowej drużynie Cracovii Kraków miał być następcą Konrada Kołodzieja, który w poprzednim sezonie postanowił pożegnać się ze Szczakowianką, lecz doświadczenie Macieja Wierzbickiego było górą i musiał się pogodzić z rolą rezerwowego. Drugi bramkarz Biało-Czerwonych rozegrał łącznie 3 spotkania, w których został pokonany 6 razy co daje średnią 2 bramek na mecz.

Ostatni w naszym zestawieniu jest młodziutki, bo zaledwie 17-letni Jakub Szczechla, któremu udało się zaliczyć jednorazowy epizod w Pucharze Polski przeciwko SKS Łagisza, gdzie musiał wyciągać dwa razy piłkę z siatki, lecz strzały były z tych „nie do obrony”. Nie można tu powiedzieć złego słowa na naszego zawodnika gdyż w tym spotkaniu popisał się również kilkoma dobrymi  interwencjami. Szczechla jest to zawodnik, z którym zapewne wiązana jest przyszłość i mamy nadzieję, że w przyszłości młody golkiper zostanie podstawowym bramkarzem Szczakowianki.

  Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z FutbolJura , WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRYWASZ lub kasa wraca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA!!!

źródło: własne / szczakowianka.pl foto: Facebook

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.

 

FutbolJuraTV