Przed rokiem o tej porze chyba nikt myślał, że drużyny które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach po rundzie jesiennej wiosną zagrają tak jeden mecz o awans z tego pojedynku zwycięsko wyszedł LKS Goczałkowice Zdrój który pokonał Szombierki Bytom którym marzły się derby Bytomia z Polonią w III Lidze niestety na marzenia niestety pozostało. Dwie grupy czwartej ligi z których jedna może tylko awansować, każdy chce grać na tym poziomie rozgrywek kto oczywiście ma zaplecze finansowe drużyn ponad trzydzieści w sumie. My jednak jesteśmy za stworzeniem jednej grupy i wtedy mistrz awansowałbym bezpośrednio klasę wyżej a nie jak jest w tym  momencie kiedy Szombierki wygrały rozgrywki przed rokiem, ale przegrały baraż.

Mamy rok 2021 i nadzieję, że sytuacja sprzed roku się nie powtórzy a nawet gdyby się tak stało przyjmując czystko teoretycznie to o awans do III Ligi zagrałaby Unia Kosztowy z grupy pierwszej oraz Odra Wodzisław z grupy drugiej. Tak tylko, że mało kto chyba wie że w tej grupie grają dwie Odra Wodzisław oraz  Odra Centrum Wodzisław. Takiego bogactwa można tylko pozazdrościć oba zespoły mają podobne herby grają na tym samym obiekcie jako gospodarz jednak to Odra Wodzisław jest wspierana przez najzagorzalszych kibiców. Obie ekipy nie raz rozgrywały ze sobą derby na szczeblu okręgówki a teraz w IV Lidze. Jednak nadszedł koniec dwóch ekip jednej drużyny bowiem miasto dało ultimatum, albo się dojdzie do rozumienia i będzie jedna Odra albo nikt nie dostanie nawet grosza.

Odra Wodzisław która jest liderem pozostanie w IV Lidze ma 39 oczek druga w tabeli Unia Książenice ma 35, Spójnia Landek 30 i jeden mecz rozegrany mniej, czwarta Unia Turza Śląska 29 punktów a Rozwój Katowice punkt mniej. Natomiast Odra Centrum plasuje się na strefa spadkową na trzynastym miejscu z liczbą punktów 18, dlatego też do rundy wiosennej nie przystąpi i zamiast trzech zespołów będą spadać bezpośrednio dwa. Ponieważ zespół rozegrał ponad 50 procent spotkań jego wyniki zostaną zachowane a pozostałem mecze rozstrzygnięte walkowerem. Dzięki temu, że będzie już tylko jedna Odra Wodzisław klub może liczyć na dotację około 400 tysięcy złotych rocznie. Drużyny nadal zostaną jako niezależne podmioty tyle, że lider Odra będzie zajmować się drużyną seniorów i rezerw a Odra Centrum walcząc przed spadkiem przejmie działkę szkolenia młodzieży. Zespół poprowadzi dotychczasowy trener Adam Burek któremu udało się sięgnąć po mistrzostwo jesieni. Do zespołu dodatkowo mają powrócić dwaj zawodnicy którzy reprezentowali barwy Odry jeszcze za czasów gry na zapleczu Ekstraklasy.

Odra Wodzisław wiosną będzie jedna i wydaje się, że nikt nie jest w stanie zagrozić jej w wygraniu ligi potem pozostaje baraż teraz pozostaje pytanie kto wygra w grupie pierwszej tu chętnych nie brakuje w sumie aż czterech a nawet ostatnio w Częstochowie głośno mówiło się, że wypadałoby żeby rezerwy grały w III Lidze.

W grupie drugiej może dość do sytuacji, że spadać będzie tylko jedna drużyna bowiem GKS Radziechowy-Wieprz prawdopodobnie rzuci biały ręcznik choć niewiele brakło a zrobiła by to jesienią to udało się wystartować jednak teraz tylko siedem punktów po rundzie jesiennej i kolejne kłopoty kadrowe oraz brak trenera.

źródło: własne foto: Facebook

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.

FutbolJuraTV