Dotarła do nas smutna informacja o śmierci byłego zawodnika Szombierek Bytom Adama Książka. Zasłabł w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, a 31 grudnia zmarł w szpitalu w Muenster.

W drugi dzień świąt Adam Książek miał źle się poczuć, serce przestało pracować wówczas reanimował go syn następnie trafił do kloniki gdzie niestety nie udało się go uratować.

Adam Książek - urodzony 6 września 1967 roku, w zespole Zielonych występował na przełomie lat 80 i 90 na pozycji obrońcy. Był reprezentantem Polski U-20. W I lidze zadebiutował w 1987 roku w barwach Szombierek Bytom. 26 marca 1988 roku strzelił dla Szombierek bramkę numer 800 w I lidze. W Szombierkach występował do 1990 roku, po czym został piłkarzem GKS Katowice. W sezonie 1990/1991 zdobył wraz z tym klubem Puchar Polski. W 1992 roku wrócił do Szombierek. W tym klubie występował do końca 1993 roku. Po zakończeniu kariery wyjechał na stałe do Niemiec. Po zakończeniu kariery osiadł w Niemczech, jednak nigdy nie zapominał o Zielonych, aktywnie uczestnicząc w spotkaniach, również tych na boisku.

107 występów w najwyższe klasie rozgrywkowej w Polsce w której zdobył dziesięć goli, w 1991 roku udało mu się zdobyć Puchar Polski w barwach GKS-u Katowice.

Jurajski Portal Piłkarski FutbolJura.pl składa rodzinie zmarłego wyrazy współczucia.

źródło: szombierkibytom.com / wikipedia.pl  foto:  szombierkibytom.com

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.

FutbolJuraTV