LTS Wierbka oraz Piliczanka Pilica zameldowały się w drugiej rundzie Pucharu Polski Podokręgu Olkusz. Obie drużyny miały rywali z B Klasy, co nie oznacza, że trzeba było ich lekceważyć. Piliczanka Pilica wygrała pewnie wysoko i do zera, natomiast Wierbka prowadziła przez większość spotkania niestety w drugiej połowie dała sobie strzelić gola. Na szczęście w końcówce spotkania udało się przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją stronę.

19 lipca 2020, 18:00 - Zarzecze (Sportowa 1)
STRUMYK ZARZECZE 1:2 LTS WIERBKA
? 60 - Jakub Nowak 25, Łukasz Słowik 89

WIERBKA: M. Goncerz - J. Nowakowski, K. Słowikowski, K. Ziaja, D. Ziaja - Ł. Duch, N. Kurczek, Ł. Słowik, A. Musialski (75' G. Zasuń) - M. Koniec, J. Nowak.  

Spotkanie w Zarzeczu rozpoczęło się spokojnie z obydwu stron. Pierwsi poważniej bramce przeciwnika zagrozili gospodarze, kiedy to po kontrze Michał Goncerz musiał interweniować, odbijając mocny strzał napastnika. Z czasem Wierbka wziął się mocniej do pracy, przejmując inicjatywę. Kilka strzałów z dystansu mijało jednak światło bramki w bezpiecznej odległości. W 20 min Norbert Kurczek uderzył w kierunku bramki, lecz piłka odbiła się od słupka. Następnie trafiła do Łukasza Słowika a ten z kilku metrów trafił prosto w bramkarza, marnując wyśmienitą szanse na otwarcie wyniku. 5 min później Wierbka dopieła swego. Jakub Nowak opanował futbolówkę i uderzając tuż przy słupku dał Wierbce prowadzenie. W dodatku Strumyk musiał radzić sobie w osłabieniu, gdy z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić Owczarski a ławka gospodarzy świeciła pustkami. Wierbka miała wyraźną przewagę w posiadaniu piłki i prowadził grę, lecz nie był w stanie wykreować sobie żadnej 100% okazji. Gospodarze mądrze się bronili, w dodatku byli w stanie także samemu kontrować. Po jednym z błędów obrońcy Michał Goncerz interwencją na skraju pola karnego zażegnał niebezpieczeństwo. Na przerwę obie drużyny zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu Wierbki. Posłużyła ona także Strumykowi do uzupełnienia kadry, bowiem dotarł 11 zawodnik.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Strumyka, na które Wierbka nie był w stanie odpowiednio zareagować. Gospodarze napędzali się z każdą kolejną minutą i w 60 minucie zostali za to nagrodzeni. Musiał urwał się lewą stroną boiska, wpadł z piłką w pole karne i wyłożył ją do kapitana miejscowych, który z kilku metrów dopełnił formalności. Stracony gol nieco podrażnił LTS, lecz gra zupełnie nie układała się po myśli podopiecznych Zbigniewa Nowaka. W kolejnych minutach gra nieco się wyrównała. Obie strony próbowały stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika lecz szczelne defensywy radziły sobie z atakami czy to jednych, czy drugich. W ostatnim kwadransie inicjatywę zaczął przejmować Ospel. Aktywny był przede wszystkim Łukasz Duch, po którego uderzeniu piłka nieznacznie minęła bramkę. Przed świetną szansą stanął także Marcel Koniec, który mając mało miejsca uderzył lecz bramkarz czubkiem buta zdołał odbić uderzenie poza światło bramki. W odpowiedzi nastrzelony przez wbijającego obrońcę zawodnik Strumyka omal nie przelobował zbyt wysoko ustawionego Goncerza. Piłka minęła jednak w nieznacznej odległości słupek bramki. Gdy wydawało się, że o awansie do kolejnej rundy będzie musiała przesądzić seria rzutów karnych, Ospel zadał decydujący cios. W 89 minucie dośrodkowanie jednego z partnerów na dalszym słupku zamykał Łukasz Słowik, uderzając bez zastanowienia piłka po rykoszecie od obrońcy wcisnęła się między słupkiem a bramkarzem i ostatecznie to LTS mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. 

19 lipca 2020, 18:00 - Wolbrom (Dłużec)
HETMAN DŁUŻEC 0:4 PILICZANKA PILICA
Tokarski 1, ? 15(sam), Zalewski 55, 88

PILICZANKA: Kantor - Kijas (70' Szota), Szczeklik, Janicki, Majewski (46' Król), K. Głąb (30' Kowalczyk), Słowikowski (60' Jajkiewicz), Bilnik, Zalewski, Tokarski, Capiga.

Wkrótce więcej....

I runda - 18 lipca godzina 17:00

Spartak Charsznica – Przebój Wolbrom / 19 lipca godzina 17:00

Strażak Przybysławice 4:2 Leśnik Gorenice

Prądnik Sułoszowa – KS Olkusz / 29 lipca godzina 17:00

Legion Bydlin 1:1 k.4:3 Orzeł Kwaśniów

Dłubnia Trzyciąż Jangrot – Pogoń Miechów / 19 lipca godzina 17:00

Laskowianka Laski – Bolesław Bukowno / 19 lipca godzina 17:00

Błysk Zederman 0:6 Spójnia Osiek

Promień Przeginia 0:4 Przemsza Klucze

Hetman Dłużec 0:4 Piliczanka Pilica

Strumyk Zarzecze 1:2 LTS Wierbka

Sokół Gołaczewy 0:3 (wo)  Olimpia Łobzów / gospodarze wycofali się z rozgrywek

źródło: własne
foto:
własne

FutbolJuraTV