DOMAGAŁA: Polonię prowadzi Kamil Rakoczy. O możliwości zaistnienia takiej sytuacji dowiedziałem się całkiem niedawno

19 czerwca 2019 roku Fani polonistów mogli i "oszaleli" z radości, ponieważ ich ukochany zespół po dwóch latach oczekiwania awansował do III ligi. Wraz z rozpoczęciem przygotowań dotarła do nas mocno zaskakującą decyzja o rozstaniu z jednym z ojców sukcesu trenerem Domagałą.

Mówi się, że liczby nie kłamią, a te jednoznacznie wskazują, że zespół z Bytomia zdobył 16-punktowa przewagę nad drugą w tabeli Wartą Zawiercie. Kolejny wynik cyfrowy to średnia punktowa niebiesko-czerwonych, która wyniosła 2,55 punktu na mecz. Wiosną podopieczni trenera Domagały nie znaleźli żadnego rywala, który byłby w stanie odebrać im trzy punkty przez co kontynuowali passę punktowych meczy od września 2018 roku. Zimą zdawało się, że lider osłabił kadrę, ale ligowa wiosna temu zaprzeczyła. Ściągnięcie Patryka Stefańskiego okazało się strzałem w dziesiątkę, powracający również "na stare śmieci" Wojtek Mróz czy też młody Bartek Dyszy dali alternatywę na boku obrony. Piotr Makowski okazał się "czarnym koniem", który robił różnicę wchodząc z ławki, natomiast były już szkoleniowiec królowej Śląska nie bał się postawić na perspektywicznego Kamila Skrzypińskiego i ten młody chłopak zrobił mega postęp za jego kadencji. Kolejny udany ruch trenera to przesunięcie Łukasza Matusiaka na środek obrony, dzięki czemu zyskał dużo spokoju w tej formacji. Powyższy całokształt powoduje, że w poniedziałkowe popołudnie wiele osób było zaskoczonych decyzją o rozstaniu z Marcinem Domagałą, dlatego poprosiliśmy go o kilka słów komentarza.

Rozstanie z Polonią Bytom to już jest fakt, który ma odzwierciedlenie, zarówno z mojej strony jak i klubu. Jestem wolnym trenerem, a zespół prowadzi już Kamil Rakoczy. O możliwości zaistnienia takiej sytuacji dowiedziałem się całkiem niedawno. Jeśli chodzi o moje plany to wiemy, że początek lipca to czas, gdzie większość drużyn ma już podpisane umowy z trenerami, dlatego będę chciał się skupić na dalszym rozwoju swojego warsztatu trenerskiego. Mam nadzieję, że uda mi się odbyć staż zagraniczny, ale myślę również o tej formie rozwoju w polskim klubie - powiedział Marcin Domagała.

Nie chce zatrzymywać się w miejscu skoro wykonałem krok w przód. Wiem, że mówiło się, iż zimą się osłabiliśmy, tym czasem zdominowaliśmy czwartą ligę charakternym zespołem, który potrafił bardzo dobrze porozumiewać się w szatni i na murawie. Dla chłopaków nie było meczów o nic, w każdym nawet wtedy kiedy już wiedzieliśmy, że zagramy w barażach grali o trzy punkty. Dlatego oprócz awansu tak bardzo cieszymy mnie, że różne charaktery tak fajnie się zgrały - dodał już były trener Polonii Bytom.

źródło: Lokalnapilka.pl
foto: ks.poloniabytom.com.pl

 

VIDEO