środa, 19 czerwiec 2019
Polonia Bytom vs LKS Czaniec
18:00 | Szombierki

MAŃDOK: Zawodnicy unieśli ciężar tego meczu i odnieśli pewne zwycięstwo

Wygrana drużyny Orła zasłużona. Gratuluję Adamowi zespołu, widać systematyczną pracę i to jak z rundy na rundę ta ekipa się rozwija, co bez wątpienia jest zasługą Trenera. W pierwszej połowie byliśmy równorzędnym rywalem dla Orła, ba do 65 minuty prowadziliśmy 1-0. Jednak od początku drugiej połowy napór gości rósł z każdą minutą. Tak jak wspomniałem wcześniej udało się stawić opór do wspomnianej 65 minuty. Później zabrakło sił i zmian, aby coś więcej ugrać. Jesteśmy źli na siebie o sposób tracenia goli. Druga i trzecia bramka to stałe fragmenty gry. Odpowiednio rzut wolny i rzut rożny. Pierwsza również swoje początki miała w dość kontrowersyjnym rzucie wolnym. To zawsze boli, kiedy znajdujesz receptę na grę lepszego rywala, a gole tracisz po stałych fragmentach gry. W następnej kolejce „mecz o życie” z walczącym również o utrzymanie Sokołem. W drużynie widać ogromną frustrację i złość. Wierzę, że za tydzień udowodnimy przede wszystkim SOBIE, że V liga nam się należy! (http://lokalnapilka1.futbolowo.pl)

Zwycięstwo, które z tego co wiemy daje nam utrzymanie w okręgówce. Moi zawodnicy unieśli ciężar tego meczu i odnieśli pewne zwycięstwo. Początek spotkanie tego nie zapowiadał. W 2. minucie tracimy gola, który nie spowodował nerwowości w naszej grze. Graliśmy konsekwentnie, cierpliwie i już w 10. minucie po uderzeniu z dystansu wyrównujemy stan meczu. Fakt, w pierwszej połowie zbyt często graliśmy dłuższą piłką, co nie pozwoliło nam jeszcze bardziej zdominować przeciwnika -  powiedział Mateusz Mańdok szkoleniowiec Cyklonu.

Skorygowaliśmy ten mankament i w drugiej połowie nasza przewaga była jeszcze bardziej widoczna. Udokumentowaliśmy to dwoma golami i przywozimy do Rogoźnika upragnione punkty, które pozwalają nam na spokojne rozegranie ostatniej kolejki, w którym zmierzymy się w derbowym pojedynku z Wojkowicami. dodał trener Cyklonu Rogoźnik Mateusz Mańdok po meczu wygranej z Sokołem Orzech 3:1.

źródło: Lokalnapilka.pl