M. BIAŁEK: Sześć spotkań = osiemnaście punktów do zgarnięcia

Mecze ze Źródłem Kromołów był spotkaniem o być albo nie być, kolejna porażka znacznie ograniczyłabym Wasze szanse na utrzymanie kontaktu z Cyklonem Rogoźnik który musicie wyprzedzić aby liczyć na utrzymanie w nowej katowickiej Okręgówce?
Wiedzieliśmy o co gramy i podeszliśmy do tego spotkania zmotywowani. Derby zawsze mają podwójną wagę, a jeszcze więcej motywacji dodał fakt, że na wiosnę dostaliśmy lanie 0-4 w Kromołowie. Nasze boisko jest atutem, musimy tutaj grać o pełną pulę.

Cztery do jednego to wynik który mówi, że pewnie pokonaliście Źródło a jak to wyglądało na boisku w rzeczywistości?
Znaliśmy mocne i słabe strony Źródła i wiedzieliśmy czego się możemy spodziewać. Przy wyniku 1-1 zarówno dla nas jak i rywali były dogodne okazję aby wyjść na prowadzenie. Gości dwukrotnie ratował Sławek Liberski a przy sytuacjach Źródła dopisało nam szczęście. W drugiej połowie po słabszym fragmencie naszej gry udało się nam strzelić na 2-1. W końcówce pomogła też na pewno czerwona kartka dla grającego trenera gości, po której szybko dobiliśmy rywala.

Na zwycięstwo zapracowała cała drużyna ale małe piwko należy się Adrianowi Piżuchowi a za to duże Łukaszowi Piżuchowi bo to dzięki nim trzy punkty zostały w Łazach?
Nie mamy indywidualności. Przegrywamy razem, wygrywamy razem. Cieszę się, że udało się stworzyć sporo sytuacji bramkowych, a 4 z nich zmieniać na gole.

Kolejny mecz to Bobrowniki drużyna która już praktycznie spadła, Każdy inny wynik niż Wasza wygrana to będzie porażka?
Do końca pozostało sześć spotkań więc nikt nie jest pewny spadku czy awansu. Na pewno pojedziemy tam po trzy punkty, w każdym meczu gramy o zwycięstwo jednak boisko wszystko weryfikuje. Sześć spotkań = osiemnaście punktów do zgarnięcia, każdy jest cenny i o każdy będziemy walczyć aby osiągnąć nasz cel.

foto: J. Popczyk
źródło: 
własne

VIDEO