P.BIAŁEK: Razem wygrywamy, razem przegrywamy. Tak było, jest i będzie w Łazach

Mecze ze Źródłem Kromołów był spotkaniem o być albo nie być, kolejna porażka znacznie ograniczyłabym Wasze szanse na utrzymanie kontaktu z Cyklonem Rogoźnik który musicie wyprzedzić aby liczyć na utrzymanie w nowej katowickiej Okręgówce?
Derby zawsze rządzą się swoimi prawami, a nasza sytuacja w tabeli jest nieciekawa. Mogło być co wiele lepiej, ale brakło szczęścia i doświadczenia w ostatnich meczach. W Źródle gra kilku moich dobrych kolegów, wiec tym bardziej trzeba było się spiąć.

Cztery do jednego to wynik który mówi, że pewnie pokonaliście Źródło a jak to wyglądało na boisku w rzeczywistości?
Uważam, ze przez większość meczu byliśmy drużyną lepsza. Przespaliśmy kilkanaście minut pierwszej połowy, ale Źródło jedyne zagrożenie sprawiało po stałych fragmentach gry. Na szczęście w bramce mamy doświadczonego Marcina, który bardzo dobrze radził sobie tym meczu, zarówno na przedpolu, jak i linii bramkowej. Niewątpliwie pomogła nam czerwona kartka dla Szadkowskiego, ktora całkowicie podjęła skrzydła Gościom. Moim zdaniem w pełni zasłużona.

Na zwycięstwo zapracowała cała drużyna ale małe piwko należy się Adrianowi Piżuchowi a za to duże Łukaszowi Piżuchowi bo to dzięki nim trzy punkty zostały w Łazach?
Tym dwóm Panom małe piwko należy się co mecz, ale - jak zdążył Pan zauważyć - jesteśmy drużyną i byłoby wielce niesprawiedliwe powiedzieć, że punkty zdobyliśmy dzięki Braciom. Razem wygrywamy, razem przegrywamy. Tak było, jest i będzie w Łazach. Cieszy fakt, że tak młoda kadra potrafi  i nie boi się grać w piłkę.

Kolejny mecz to Bobrowniki drużyna która już praktycznie spadła, Każdy inny wynik niż Wasza wygrana to będzie porażka?
Nigdy nie wyszedłem na boisku w celu innym niż wygrana. Pamiętam mecz z Bobrownikami z tamtej rundy: bardzo niewygodny rywal, grający twardy, śląski futbol. Trzy punkty pojadą do Łaz - co do tego nie mam wątpliwości.

foto: Jagoda Szydłowska Photo
źródło: 
własne

VIDEO