środa, 19 czerwiec 2019
Polonia Bytom vs LKS Czaniec
18:00 | Szombierki

KLUGE: Tekst typu "najlepiej byłoby żebyście wygrali grupę i odpuścili baraże" rozłożył mnie na łopatki

Janusz Kluge został nowym trenerem Slavii Ruda Śląska. Odszedł on ze Śląska Świętochłowice, który na chwilę obecną zajmuje bardzo dobre 3 miejsce z 36 punktami, tracąc do liderującej Polonii Bytom 8 punktów. Nowy klub Janusza Kluge jest na ostatnim 16 miejscu z dorobkiem 10 punktów. Przed trenerem Kluge prawdziwa "Mission Impossible", aby Slavię wyciągnąć na bezpieczne miejsce w tabeli. Z drużyną Slavii pożegnał się jej były już trener Jarosław Zajdel, który zrezygnował z zajmowanego stanowiska.

Dziękuję wszystkim Prawdziwym Kibicom Śląska Świętochłowice za wsparcie i wiarę w nasz zespół oraz to co zrobiliśmy. Jednak największe podziękowania kieruję do moich zawodników, za niezapomniane chwile jakie razem przeżyliśmy. Pamiętajcie dokonaliśmy wspaniałej rzeczy, której już nikt, nigdy Wam nie odbierze. Przepraszam wszystkich, których zawiodłem, szczególnie moich zawodników. Nie zrezygnowałem z Was ani dla pieniędzy, ani dla awansu zawodowego. Tylko moja żona wie ile mnie kosztowała ta decyzja. Nie była to pierwsza propozycja którą otrzymałem, kilka odrzuciłem, dopóki wierzyłem, że mimo trudności jakie nas spotykały, damy radę wszystko poukładać - powiedział były trener Śląska Świętochłowice Janusz Kluge.

Jednak w tym mieście nie ma sportowej wizji ( jak np. Promocja na Polskę poprzez historyczny mecz z Arką ) a naszym fałszywym kibicom skutecznie udało się zepsuć to co osiągnęliśmy. Dlaczego zdecydowałem się na Slavię, ostatnią drużyną w naszej grupie. Ponieważ jest to zespół, który zwrócił się do mnie z prośbą, aby dokonać niemożliwego i utrzymać drużynę w IV lidze. Przedstawili mi konkretny cel i jasną przyszłość. Utrzymać się i zbudować zespół, który wejdzie na poziom, jaki dzisiaj prezentuje Śląsk. Niestety obecnie w Świętochłowicach nie ma żadnego sportowego celu. Jest pewne utrzymanie i zaczyna się monotonia i stagnacja. Skuteczne skłócenie zespołu, a tekst typu "najlepiej byłoby żebyście wygrali grupę i odpuścili baraże" rozłożył mnie na łopatki. Nigdy nie będzie na coś takiego mojej zgody. Jeszcze raz przepraszam i dziękuję za wszystko oraz mam nadzieję, że dzięki naszej grze przeżyliście choć trochę wspaniałych chwil - powiedział nowy trener Slavii Ruda Śląska Janusz Kluge.

źródło: Lokalnapilka.pl
foto: Lokalnapilka.pl

VIDEO