DWOJAK: Do spotkania z Szczakowianką podchodzimy jak do każdego innego i chcemy zaprezentować się jak najlepiej- Pochodzę z Prudnika - mówi Dariusz Dwojak. - Tam zaczynałem swoją piłkarską przygodę, a po pięcioletniej grze w III-ligowej drużynie Małapanew Ozimek przeszedłem do Ruchu Radzionków na kolejne pięć sezonów. Walczyliśmy wtedy o awans do II ligi, ale w ostatniej kolejce sezonu 1991/1992 przegraliśmy 0:1 wyjazdowy mecz z Rymerem Niedobczyce i spadliśmy z pierwszego miejsca.

To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale zwycięski i to najważniejsze. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0, a spokojnie mogliśmy wygrywać wyżej. Druga część meczu pod nasze dyktando. Dużo sytuacji nie wykorzystanych i przez to do samego końca musieliśmy być maksymalnie skoncentrowani, aby nie stracić głupiej bramki. Za to muszę pochwalić chłopaków, bo potrafili zagrać do samego końca na zero do tyłu. Muszę zaznaczyć, że goście praktycznie nie stworzyli żadnej sytuacji, a bramka Tadka Urbainczyka w końcówce dała nam spokój i pewną wygraną. Jak się okazało po wszystkich meczach zostaliśmy liderem i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi - powiedział szkoleniowiec Dramy Zbrosławice.

To czego dokonali chłopaki na wiosnę, a mianowicie z siedmiu punktów straty do lidera, na dzień dzisiejszy mamy punkt przewagi, to historyczna chwila Dramy. Powiedziałem zawodnikom, że to co już zrobili jest ich i nikt im tego nie zabierze. Wiemy dobrze, że do końca zostało jeszcze jedenaście kolejek i wszystko się może zdarzyć. Nadal też podtrzymuje, że co najmniej pięć drużyn będzie się liczyło w tych rozgrywkach. My od wtorku planujemy jak najlepiej przygotować się do kolejnego meczu, a doskonale zdajemy sobie sprawę z kim gramy. Mimo wszystko podchodzimy do tego spotkania jak do każdego innego i chcemy zaprezentować się jak najlepiej - zakończył trener Dramy Zbrosławice Dariusz Dwojak.

 

foto: slzpn.katowice.pl
źródło:
Lokalnapilka.pl

VIDEO