DANKOWSKI: Uważam, że z przebiegu meczu z Wartą Zawiercie sprawiedliwy byłby remis

27-letni obrońca Sarmacji Będzin Jakub Dankowski o meczu z Wartą Zawiercie, w którym pomimo szczegółowej analizie największej broni Warty czyli stałych fragmentów gry nie udało się uniknąć utraty gola.

Mecz toczony był w szybkim tempie, Warta to bez wątpienia czołowa drużyna czawartej ligi. Jednak tak jak w meczu z Polonia Bytom taki i z Wartą, dobrą organizacją gry szczególnie w fazie bronienia chcieliśmy szukać swoich okazji z przodu. Pomimo szczegółowej analizie największej broni Warty stałych fragmentów gry, w 43 min straciliśmy bramkę po świetnie bitym rzucie różnym, który był w zasadzie niemożliwy do wybicia lub obrony - powiedział obrońca Sarmacji Będzin Jakub Dankowski.

Druga połowa to już bardziej otwarta gra. Szczególnie początek drugiej części to kilka dobrych sytuacji z naszej strony, ale bramkę dość szczęśliwa zdobyła Warta, później odwrócenie sytuacji Warta stwarzała dobre sytuacje plus niewykorzystany karny, ale to my po pięknej akcji Wojtka Bały zdobyliśmy bramkę kontaktową - dodał obrońca Sarmacji Będzin.

Niestety to kolejny mecz w którym akurat zabrakło nam trochę szczęścia. Oczywiście ciężko liczyć na korzystny rezultat, gdy traci się dwie bramki, jednak pomimo to, wiara w drużynie była cały czas duża.  Uważam, ze z przebiegu meczu sprawiedliwy byłby remis. Tak jak wspomniałem, szczęście było po stronie przyjezdnych. Na pewno tworzy się w Będzinie dobry zespół, który jeżeli wydłuży fragmenty dobrej gry jeszcze znacząco poprawi swój dorobek punktowy -
zakończył Jakub Dankowski.

źródło: własne
foto: rozwoj.info.pl

VIDEO