15:00 | ul. Browar 7 , Kromołów
sobota, 23 marzec 2019
Przemsza O. vs MKS Poręba
16:00 | Białej Przemszy 1

STROJCZYK: Mamy swój plan, w których chcemy ogrywać młodych zawodników, tak jak to było w sparingu z Olkuszem

W weekend rezerwy Zagłębia Sosnowiec pokonały Klub Sportowy Olkusz jeden do zera. W pierwszej połowie Zagłębie nie wykorzystało rzutu karnego (bramkarz obronił). W 73. minucie Jan Polak oddał strzał, piłka trafiła w poprzeczkę, po czym spadła na głowę kapitana drużyny Zagłębia, który z bliska umieścił piłkę w siatce. Trener rezerw Zagłębia Sosnowiec Mariusz Strojczyk po meczu oświadczył, iż wygrana jego zespołu powinna być bardziej okazała gdyby jego zawodnicy wykorzystali wszystkie okazje do strzelenia goli.

Panie Trenerze, krótka opinia sparingu z Olkuszem.
Wydaje mi się, że samo to, że nasi młodzi chłopcy z rezerw z rocznika 2000, 2001, 2002, 2003 podjęli rywalizację i nie byli wcale gorszą drużyną od czwartoligowca jest na pewno dla nich godne pochwały. Jeżeli chodzi o sam mecz, to wydaje mi się, że to my stworzyliśmy więcej klarownych sytuacji do strzelenia bramki. Wynik spotkania 1:0, nie strzelony karny, nie strzelony rzut wolny z 16 metra, kilka sytuacji sam na sam. Wydaje mi się, że wynik mógł być wyższy, gdybyśmy mieli lepszą skuteczność. Trzeba też pochwalić Suchockiego, który wyciągnął w pierwszej połowie sytuację sam na sam. Idziemy w dobrym kierunku.

Jesteście po 2 sparingach, czy te 2 mecze już coś Trenerowi „powiedziały”, jakieś wnioski?
Mamy swój plan, w których chcemy ogrywać młodych zawodników, tak jak to było w dzisiejszym sparingu. W tamtym tygodniu testowaliśmy zawodników z Ameryki. Także można powiedzieć, że zagraliśmy dwa sparingi w dwóch różnych składach, ale właśnie ten okres przygotowawczy charakteryzuje się tym, że można sobie eksperymentować.

Zapytam, o ligę. Końcówka rundy była udana. Czy w drugiej części sezonu ma Pan jakieś cele…spokojne utrzymanie, czy będziecie pukać do czołówki i atakować czub tabeli?
Chcemy zająć jak najwyższą pozycję, tym bardziej, że będzie reorganizacja, ale chcemy zająć jak najwyższą pozycję. Uważam, że w rundzie jesiennej mogliśmy zdobyć o wiele więcej punktów niż zdobyliśmy. Straciliśmy ich po drodze dużo, ale to są młodzi chłopcy, którzy uczą się tej ligi. Nikt z drużyny z tamtego sezonu nie został w kadrze. Teraz się uczą i mam nadzieję, że to będzie procentować w przyszłości.

źródło: lokalnapilka.futbolowo.pl