DOMAGAŁA: Czeka nas spotkanie w Zawierciu, gdzie wiemy że jest bardzo dobra płyta

Misja awansu do trzeciej ligi przez Polonię trwa, choć kibice niebiesko - czerwonych zobaczą wiosną mocno odmienioną kadrę. Zespół z Bytomia póki co dokonał największych roszad w swoim składzie, a to jeszcze nie koniec.

Obecnie trenujemy codziennie, a od przyszłego tygodnia zaczynamy dwie jednostki podwójne. Pracujemy nad tym, aby solidnie przygotować nogi do rundy rewanżowej. W przerwie zimowej nasz zespół się zmienia i jest w przebudowie. Pozyskaliśmy na razie dwóch zawodników, czyli Patryka Stefańskiego i Wojtka Mroza, ale mamy jeszcze dwa wolne miejsca w kadrze, które chcemy wykorzystać na jej wzmocnienie, a nie uzupełnienie. Trwają również rozmowy z ciekawym zawodnikiem, ale tu w głównej mierze ich finalizacja będzie zależeć od porozumienia między klubami. Z wypożyczenia wrócił do nas Kamil Skrzypiński i dostaje on szanse na przekonanie nas w sparingach. Wprawdzie Musiolik i Giełażyn strzelili jesienią 10 bramek, ale dla nas nie ma znaczenia kto te bramki strzela tylko fakt, aby one wpadały - powiedział trener Polonii Bytom

Widać po statystyce strzeleckiej, że ta umiejętność rozkłada się na kilku zawodników, nawet takich którzy tak jak Marcin Lachowski występowali na środku defensywy. Odejście wspomnianych zawodników to strata, ale staramy się żeby wiosną odczuć ją w jak najmniejszym zakresie. Odpowiadając na pytanie odnośnie defensywy to potwierdzam, że jeszcze szukamy rozwiązań na jej środku i trenuje z nami zawodnik potrafiący grać zarówno w tej części obrony, jak i na boku. Swoje szanse oczywiście mają Kubik, Radkiewicz i Buchcik, a były mecze, gdzie na tej pozycji zagrał wspomniany Lachowski. Tak jak Pan wspomniał wracają do nas zawodnicy, którzy występowali już w klubie co potwierdza, że Polonia Bytom to nie tylko nazwa, a piłkarze wiążą się z tym miejscem. Stawiamy na młodych zawodników, jak i na doświadczonych którzy nie odcinają jeszcze kuponów, a od których ta młodzież może się uczyć i zarazem promować. W okresie ferii dołączy do nas jeszcze grupa 4-5 najzdolniejszych juniorów i zobaczymy jak wykorzystają swoją szanse na pokazanie. Wyniki osiągane przez nas jesienią były ciut lepsze na wyjazdach, ale nie uważam, żeby ten element miał tak duże znaczenie. Na wyjazdach czeka nas spotkanie w Zawierciu, gdzie wiemy że jest bardzo dobra płyta, a ze Świętochłowic czekamy jeszcze na informacje o miejscu spotkania - podsumował trener Domagała.

źródło: lokalnapilka.futbolowo.pl
foto: Piast-Gliwice.eu

 

VIDEO