RAK: W Łazowiance spędziłem 4 sezony i poznałem większość zawodników przeciwko którym graliśmy

Grający trener mistrza jesieni B Klasy Sosnowiec Dariusz Rak opowiada o swoim pobycie w Łazowiance, rundzie jesiennej Zagłębiaka Tucznawa, sparingu z Kolejarzem oraz celach na rundę wiosenną.

Rundę jesienna możecie uznać za udaną fotel lidera i połowa drogi do awansu?
Tak runda jesienna była bardzo dobra w naszym wykonaniu, zawodnicy w każdym meczu dawali  z siebie maximum możliwości walcząc o komplet punktów. Szkoda tylko straconych punktów z RKS Zagłębie ponieważ nasza sytuacja w tabeli mogła by być jeszcze lepsza. Co do awansu to jeszcze jednak długa droga jesteśmy dopiera na półmetku rozgrywek i musimy rozegrać równie dobrą rundę wiosenną aby osiągnąć założony cel.

Czy przygotowania do rundy wiosennej idą zgodnie z planem? Ilu zawodników trenuje  jakieś  nowe twarze kto Was opuszcza?
Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy zgodnie z planem 10 stycznia. Frekwencja na treningach wynosi jakieś 70%, dwóch zawodników leczy kontuzje. Trudno mieć wszystkich zawodników na treningu zawsze znajdzie się coś ważniejszego jak praca czy szkoła. Nasza sytuacja kadrowa wygląda całkiem dobrze dlatego nie przewidywaliśmy jakiś specjalnych wzmocnień. W ostatnim meczy sparingowym z Łazowianką testowaliśmy bramkarza który możliwe że zasili nasz zespół. Z aktualnej kadry jeden zawodnik zgłosił chęć odejścia ale myślę że jeszcze to dokładnie przemyśli.

Był Pan zawodnikiem Łazowanki dlatego zespół Kolejarza miał Pan rozpracowany od A do Z?
W Łazowiance spędziłem cztery bardzo fajne sezony i dokładnie poznałem większość zawodników przeciwko którym przyszło nam grać w sparingu. Mogłem się spodziewać co będą próbowali grać poszczególni zawodnicy lecz zwycięstwo zawdzięczamy naprawdę bardzo dobrej grze szczególnie w pierwszej połowie meczu gdzie wykorzystaliśmy stworzone sytuacje. Sprawę trochę ułatwiła nam kontuzja Adriana Piżucha który stwarzał realne zagrożenia pod naszą bramką.

Wasza wygrana trzy do zera, wynik mówi że wygraliście wysoko i pewnie? Jak wyglądało to nas boisku w rzeczywistości nie daliście szans Łazowiance?
Każde zwycięstwo na pewno cieszy bez względu czy jest to sparing, do tego strzelone trzy bramki i żadnej straconej  potwierdza że zagraliśmy dobry mecz. Mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji których nie udało się wykorzystać. Oczywiście zdarzały się nam też wpadki szczególne w obronie na szczęście przeciwnik nie zdołał ich wykorzystać. Generalnie wynik wskazuje że byliśmy drużyną bardziej skuteczną a sam mecz był ciekawy i cały czas otwarty ponieważ obie drużyn chciały grać w piłkę i strzelać bramki.

źródło: własne
foto: J. Popczyk / Facebook

VIDEO