Mistrz świata opuscił Częstochowę

22-letni Nwakali wychowanek Manchesterem City grający na pozycji pomocnika w pierwszoligowym Rakowie Częstochowa wystąpił zaledwie w dwóch meczach.

Chidiebere Chijioke Nwakali 21-letni pomocnik wychowanek Manchesterem City. W 2013 roku sięgnął po Mistrzostwo Świata z reprezentacją Nigerii U-17. 20 stycznia 2014 roku Nigeryjczyk podpisał czteroletni kontrakt z Manchesterem City. Nwakali był częścią pierwszej drużyny, kiedy ta odbywała tournée po Stanach Zjednoczonych w lipcu. Grał także w hiszpańskich Girona czy Maladze, potem przeniósł się do Norwegii do takich klubów jak Start czy Sogndal. Przed przyjściem do Rakowa Częstochowa reprezentował barwy szkockiego Aberdeen w którym zagrał pięć spotkań.

W I Lidze w tym sezonie tylko jedne mecz, zaledwie siedem minut w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Drugi występ w barwach pierwszej drużyny to mecz Pucharu Polski w pierwszej rundzie  Victorii Sulejówek zaledwie 28 minut. W drużynie rezerw Rakowa Częstochowa zadebiutował w HAIZ IV Lidze w wygranym meczu cztery do zera z Wartą Zawiercie wystąpił całe spotkanie. W drugiej drużynie zagrał w sumie w czterech meczach łącznie 330 minut w których ujrzał dwie żółte karki.

Powodem rozwiązania umowy za porozumieniem stron była problemy osobiste młodego zawodnika a dokładnie chodziło o ciężką chorobę w rodzinie w związku z czym zawodnik wrócił już do swojej ojczyzny.

źródło: rksrakow.pl
foto: rksrakow.pl

VIDEO