MACIĄŻEK: Łazowianka to całość czyli pierwsza 11-tka + rezerwa = sukces

Proszę o podsumowanie rundy jesiennej?
Runda była jak roller coster raz z górki raz pod górkę, ale jeśli chodzi o mnie to dobrze bo widzę swoje błędy i co muszę poprawić jako trener, abyśmy grali lepiej.

Czy wszystkie założenia z przed startu sezonu udało się zrealizować?
Założenia... Trudno i nich mówić ponieważ możliwości chłopaków poznawałem w trakcie sezonu i myślę, że nie wykorzystałem Ich całego potencjału. Myślę, że moje decyzje po sezonie byłyby inne i mielibyśmy więcej punktów.

Czego zabrakło aby osiągnąć lepszy wynik sportowy i wyższe miejsce w tabeli?
Zabrakło nam doświadczenia i koncentracji.


Pana drużynę stać na wyższe miejsce na koniec sezonu?
Jak to mówią kiedyś byłem kopaczem i sam wiem po sobie, że okres przygotowawczy w okresie zimowym jest najważniejszy w ciągu sezonu, jeśli chłopaki solidnie go przepracują to daje sobie rękę uciąć, że stać nas na wyższe miejsce w tabeli. Dzięki temu chłopaki pokażą swoje maksimum możliwości.

Który zawodnik w Pana drużynie był wyróżniającą się postacią w rundzie jesiennej?
Każdy zawodnik dał z siebie wszystko w tej rundzie i chłopaki wiedzą, że Łazowianka to całość czyli pierwsza 11-tka + rezerwa = sukces.

Gdyby mógł Pan cofnąć czas zrobiłby Pan coś inaczej w przygotowaniach do sezonu bądź też w meczach o stawkę?
Miałem kiedyś trenera, który powiedział : " Nie żyj przeszłością, wyciągaj jedynie wnioski". Tego się trzymam i myślę, że będzie to dla drużyny na plus.

Przez cztery miesiąc będzie Panu bardzo brakować zielonej murawy?
Pewnie bo w końcu zacząłem ruszać się z chłopakami, po to żeby zrzucić parę zbędnych kilogramów, a tak poważnie szkoda, że pogoda nie pozwala grać 10 miesięcy w roku, wtedy byłoby optymalnie dla wszystkich.

Czy przerwa w rozgrywkach cztery miesiące według Pana nie jest zbyt długa?
Jest.

Jedenastka Regionu Jesień 2018

Czy według Pana rozgrywki powinny zaczynać się wcześniej bowiem każde większe miasto posiada boisko ze sztuczną nawierzchnią wówczas rozgrywki mogłyby się zaczynać wcześniej i runda wiosenna mogłaby zaczynać się wcześniej? Przygotowania zimowe do rundy wiosennej oraz sparingi są przeprowadzane na sztucznych nawierzchniach a oczekiwanie aż murawy będą zdatne do gry a czasem runda startuje nawet i w kwietniu.
Patrząc na Nas powiat niestety jest to nie możliwe ponieważ posiadamy za mało boisk wymiarowych że sztuczną nawierzchnią, a drużyn jest dużo przez co dochodzą treningi, mecze ligowe i jest to awykonalne.

Czy przerwę w treningach spędza Pan aktywnie czy odpoczywa od futbolu?
Czas wolny spędzam na siłowni oraz bieganiu, ale jako trener staram się poświęcać swój wolny czas na szkolenia oraz na podwyższeniu swojej wiedzy w temacie piłki.

Z innej beczki Jerzy Brzęczek jako selekcjoner Reprezentacji Polski odpowiedni człowiek na odpowiedni miejscu? Jeśli nie to kogo widziałby Pan na tym stanowisku?
Jako trener nie wypada mi się wypowiadać na ten temat bo mnie też oceniają jako trenera w lidze okręgowej. Choć jestem świadomy, że Reprezentacja Polski potrzebuje trenera z autorytetem.

Czego życzy Pan sobie w Nowym Roku 2019?
Życzę aby zawodnicy mieli jak najmniej kontuzji a my jako trenerzy mieli jak najmniej problemów klubowych.

foto: Paulina Klimek Photography
źródło: 
własne

VIDEO