GAMBUSZ: Piłkarsko jesteśmy w stanie awansować do III ligi mamy mocny zespół

22-letni Łukasz Gambusz pierwszy bramkarz Śląska Świętochłowice dla którego mecz z Arką Gdynia w Pucharze Polski był celem numer jedne w obecnym sezonie. W meczu z drużyną z Ekstraklasy młody golkiper chciał sobie udowodnić, że ma umiejętności które pozwolą mi na grę wyżej niż czwarta czy też trzecia liga. 

Proszę o podsumowanie rundy jesiennej?
Patrząc na tabelę na pewno możemy być zadowoleni z przebiegu tej rundy w końcu zakończyliśmy ją na drugim miejscu tylko dwa punkty za Polonią. Mimo to każdy z nas czuje duży niedosyt ponieważ przez dłuższy czas byliśmy zasłużonym liderem, no ale w końcówce przytrafiło nam się kilka potknięć i zamiast kończyć jesień z kilkoma punktami przewagi to kończymy dwa oczka za Polonią.

Czy jest Pan zadowolony ze swoich występów w jesiennej kampanii?
Na pewno mogę zaliczyć te rundę do udanych. W końcu zacząłem regularnie grać i to przełożyło sie na moją dyspozycję w lidze. Miałem kilka fajnych meczy w których jak to się mówi "dałem 3 punkty" Niestety w końcówce rundy w meczu z Żarkami zagrałem bardzo słabo mecz dlatego wywieźliśmy tylko punkt.. Może to dziwnie zabrzmi ale myślę że taki mecz był mi potrzebny.. uświadomiło mi to ze w każdym meczu muszę być skupiony na 110% nie ważne na którym miejscu w tabeli jest przeciwnik.. Ale wracając do tematu to jestem zadowolony z mojej postawy.

Czego zabrakło aby osiągnąć lepszy wynik sportowy i pierwsze miejsce w tabeli?
Myślę że zabrakło nam koncentracji w kluczowych momentach może też złapaliśmy lekką zadyszkę. Rok temu też mieliśmy słabszą końcówkę przez co Radzionków i Szombierki odskoczyły nam na kilka punktów (bodajże 7 i 10)

Śląsk stać na pierwsze miejsce na koniec sezonu i awans do III Ligi?
Myślę że piłkarsko jesteśmy w stanie awansować do III ligi mamy mocny zespół który na pewno by sobie poradził na szczeblu centralnym. Pytaniem jest czy miasto nam pomoże w tym awansie, mówię tu o aspektach poza sportowych (finanse i organizacja) W mieście mamy teraz nowego prezydenta Daniela Beger, którego często widywaliśmy na naszych meczach domowych jak i wyjazdowych, więc to pokazuje że nowy prezydent się nami interesuje. Cieszę się z tego ponieważ poprzedni prezydent wolał raczej żużel więc nie było mowy o III lidze

Który zawodnik w Pana drużynie był wyróżniającą się postacią w rundzie jesiennej?
Myślę że każdy z nas zasługuje na pochwały. Wszystkie nasze formacje dobrze się spisywały, były mecze w których nasza obrona była nie do przejścia albo każdy strzał naszych napastników lądował w siatce. No i nasz środek pola który moim zdaniem mamy najlepszy w lidze. No ale jeśli miałbym już kogoś wskazać to Łukasz Łebko(ŚP) nasz młodzieżowiec który miał super początek sezonu, no i na pewno Adrian Lesik który jest ponad naszą ligę.


Jak się Panu współpracuje z trenerem Januszem Kluge?
Z trenerem Kluge pracuje już bodajże czwarty sezon i jestem zadowolony z tej współpracy, podoba mi się jego filozofia która opiera się na grze do przodu i wysokim pressingu.

Przez cztery miesiąc będzie Panu bardzo brakować zielonej murawy i przerwa według Pana nie jest zbyt długa?
Cztery miesiące to bardzo długo, nie lubię takich przerw ale na szczęście szybko po nowym roku wznawiamy treningi więc ta przerwa od piłki nie będzie zbyt długa, mamy 13 zaplanowanych sparingów także przez cały okres przygotowawczy będziemy w rytmie meczowym. Nawet teraz nie próżnuje wolny czas wykorzystuje na poprawienie siły i wydolności więc pozostaje w ciągłym ruchu.

Jak podszedł Pan do meczu z Arką Gdynia w Pucharze Polski i jakie wrażaniem na Panu wywarli zawodnicy z najwyższej klasy rozgrywkowej?
Myślę że mecz z Arką Gdynia to dla wielu z nas był cel numer 1 na ten sezon, każdy z nas ostro pracował żeby w tym meczu zagrać. Ja osobiście chciałem sobie udowodnić że mam umiejętności które pozwolą mi na grę wyżej niż 4,3 liga. A czy zawodnicy Arki wywarli na mnie jakieś wrażenie to wydaje mi się że nie, kto był na meczu to widział że mimo wyniku 3:0 to nie było widać większej różnicy w umiejętnościach, mieliśmy trochę pecha ponieważ bramka na 2:0 i 3:0 to czysty przypadek.

Jedenastka Regionu Jesień 2018

Czy według Pana rozgrywki powinny zaczynać się wcześniej bowiem każde większe miasto posiada boisko ze sztuczną nawierzchnią wówczas rozgrywki mogłyby się zaczynać wcześniej i runda wiosenna mogłaby zaczynać się wcześniej?
Na pewno każdy z nas by chciał jak najszybciej rozpocząć walkę o punkty bo to cieszy najbardziej kiedy wygrywasz i zdobywasz 3pkt. Ale powiem panu szczerze że jestem już do tego przyzwyczajony że mamy taki system rozgrywek, dłuższe oczekiwanie na mecze mistrzowskie pozwala nam na jeszcze lepsze przygotowania motoryczne taktyczne itp. Są tego plusy i minusy takie jest moje zdanie.

Czy przerwę w treningach spędza Pan aktywnie czy odpoczywa od futbolu?
Tak jak mówiłem wcześniej, aktywnie spędzam czas na siłowni i poprawie wydolności, może jak czas pozwoli to również po kusze się o analizę video mojej gry w meczach to na pewno pozwoliłoby wyeliminować czysto piłkarskie błędy.

Z innej beczki Jerzy Brzęczek jako selekcjoner Reprezentacji Polski odpowiedni człowiek na odpowiedni miejscu? Jeśli nie to kogo widziałby Pan na tym stanowisku?
Może będę trochę ostry ale uważam się trener Brzeczek nie nadaje się na selekcjonera kadry, trener który niczego konkretnego nie osiągnął w klubowej piłce, ja bym zostawił Trenera Nawałke który wykonał kawał dobrej roboty.

Czego życzy Pan sobie w Nowym Roku 2019?
Na pewno życzę sobie zdrowia, jeśli nie złapie żadnej głupiej kontuzji to o resztę się nie martwię. A takim cichym celem jest spróbowanie swoich sił w wyższych ligach.

źródło: własne
foto: ks.poloniabytom.com.pl

VIDEO