GIEŁAŻYN: Polonię Bytom stać awans to nasz obowiązek

24-letni Bartosz Giełażyn (na zdjęciu piąty od lewej strony) napastnik mistrza jesieni HAIZ IV Ligi grupy I Polonii Bytom który jesienią do siatki rywali trafił siedem razy i z takim dorobkiem bramkowym zawodnik czuje niedosyt.

Proszę o podsumowanie rundy jesiennej?
Rundę jesienną trzeba uznać za udaną ponieważ zajęliśmy pierwsze miejsce w tabeli. Jedynie szkoda, że nie udało się wypracować większej przewagi punktowej.

Czy jest Pan zadowolony ze swoich występów w jesiennej kampanii?
Z samej gry jestem zadowolony, ale wiadomo napastnika rozlicza się z goli a tych zdobyłem 7 także czuję pewien niedosyt.

Czego zabrakło aby osiągnąć większą przewagę punktową nad pozostałymi zespołami?
Ciężko powiedzieć czego zabrakło. Mieliśmy mały dołek w środku rundy i myślę że te mecze zdecydowały o tym, że przewaga jest taka a nie inna.

Polonię Bytom stać na utrzymanie pierwszego miejsca i awans do III Ligi?
Stać nas na to. Awans to nasz obowiązek.

Który zawodnik w Pana drużynie był wyróżniającą się postacią w rundzie jesiennej?
Jeśli miałbym kogoś wyróżnić to byłby to Norbert Radkiewicz. Przede wszystkim pewny punkt naszej defensywy ale i groźny pod bramką rywala.

Jak się Panu współpracuje z trenerem Marcinem Domagałą?
Współpraca z trenerem Domagałą układa się bardzo dobrze.

Przez cztery miesiąc będzie Panu bardzo brakować zielonej murawy i przerwa według Pana nie jest zbyt długa?
Zielonej murawy będzie na pewno brakować gdy wrócimy do zajęć i będzie trzeba trenować na sztucznej nawierzchni. Klimat w Polsce niestety nie pozwala na trenowanie cały rok na naturalnej trawie, a grając na tym poziomie rozgrywkowym nie możemy sobie pozwolić na rozpoczęcie rundy wiosennej w lutym tak jak ma to miejsce np w ekstraklasie. Na pewno chciałoby się grać jak najszybciej ale niestety na tym szczeblu rozgrywkowym nie ma podgrzewanych muraw i przygotowanie jej do gry wcześniej niż marzec jest praktycznie niemożliwe ponieważ jest to w dużej mierze zależne od warunków pogodowych, na które nie mamy wpływu.

Miejsce takiego klubu jak Polonia Bytom jest w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce?
Polonia grając na poziomie ekstraklasy pokazała że pasuje do tej ligi. Piłkarze pod względem sportowym dawali sobie radę szczególnie pokazując twardy charakter natomiast kibice tworząc fantastyczną atmosferę na trybunach. To wszystko czyniło że mecze przy ul. Olimpijskiej w ekstraklasie oglądało się z zaciekawieniem.

Jedenastka Regionu Jesień 2018

Czy według Pana rozgrywki powinny zaczynać się wcześniej bowiem każde większe miasta posiada boisko ze sztuczną nawierzchnią wówczas rozgrywki mogłyby się zaczynać wcześniej i runda wiosenna mogłaby zaczynać się wcześniej?
Przygotowania zimowe do rundy wiosennej oraz sparingi są przeprowadzane na sztucznych nawierzchniach a oczekiwanie aż murawy będą zdatne do gry a czasem runda startuje nawet i w kwietniu. Jestem przeciwnikiem rozgrywania meczów ligowych na sztucznej murawie.

Czy przerwę w treningach spędza Pan aktywnie czy odpoczywa od futbolu?
Po ostatnim treningu w tym roku był luźniejszy okres i parę dni można powiedzieć że odpoczywałem od futbolu. Jednak jestem takim typem człowieka że nie lubię nic nie robić i aktualnie spędzam aktywnie czas np grając z kolegami na hali.

Z innej beczki Jerzy Brzęczek jako selekcjoner Reprezentacji Polski odpowiedni człowiek na odpowiedni miejscu? Jeśli nie to kogo widziałby Pan na tym stanowisku?
Początek kadencji Jerzego Brzęczka nie jest najlepszy ale nie można zapominać z jakimi rywalami mierzyła się prowadzona przez niego drużyna. Uważam że najpierw trzeba postawić konkretny cel jakim jest wywalczenie awansu na mistrzostwa Europy i z tego rozliczać selekcjonera.

Czego życzy Pan sobie w Nowym Roku 2019?
Przede wszystkim zdrowia.

źródło: własne
foto: ks.poloniabytom.com.pl

VIDEO