środa, 19 czerwiec 2019
Polonia Bytom vs LKS Czaniec
18:00 | Szombierki

STANISŁAWEK: Runda jesienna była dużym sprawdzianem dla zawodników, trenera i wszystkich którzy działają na rzecz klubu

Proszę o podsumowanie rundy jesiennej?
Moim zdaniem runda jesienna była dużym sprawdzianem dla zawodników, trenera i wszystkich którzy działają na rzecz klubu. Klub który tak na prawdę zaczął swoją pracę od zera, duża część zespołu to nowi młodzi zawodnicy. Zmiana trenera i całego zarządu. Dlatego uważam że rundę jesienną można zaliczyć na plus ponieważ udowodniliśmy że potrafimy pograć w piłkę z klubami ligi okręgowej.

Czy jest Pan zadowolony ze swoich występów w jesiennej kampanii?
Runda w kratkę w moim wykonaniu, nie potrafiłem zagrać na stałym poziomie ale wydaje mi się że z końcówki rundy mogę być zadowolony.

Czego zabrakło aby osiągnąć lepszy wynik sportowy i wyższe miejsce w tabeli?
Zabrakło na pewno skuteczności ponieważ potrafiliśmy kreować sytuacje których nie wykorzystywaliśmy. Zabrakło także chęci podjęcia walki i po prostu ruchu na boisku w niektórych meczach przez co rywale przejmowali inicjatywę.

Łazowiankę Łazy stać na lepsze miejsce na koniec sezonu?
Myślę że stać nas na wyższe cele niż ucieczka przed strefą spadkową. Drużyna z każdym meczem nabiera pewności oraz chęci do gry w piłkę. Po niektórych meczach z tej rundy mamy też coś do udowodnienia i potrzebę rewanżu.

Który zawodnik w Pana drużynie był wyróżniającą się postacią w rundzie jesiennej?
Ciężko wyróżnić konkretną osobę ponieważ przegrywamy jako drużyna i wygrywamy jako drużyna, ale jeżeli miał bym wskazać osoby które w dużym stopniu przyczyniły się do rezultatu tej rundy to na pewno bracia Białek ze względu na swoje doświadczenie w obronie, Marcin który nie raz uratował nam skórę na bramce oraz Adrian który lubi przejąć inicjatywę w grze ofensywnej.

Jak się Panu współpracuje z trenerem Hubertem Maciążkiem?
Trener wiele lat grał w Łazowiance przez co zna klub od korzeni co pomaga tylko w grze. Jeszcze do niedawna sam biegał i walczył o ligowe punkty w rozgrywkach więc zna bardzo dobrze obecna piłkę. Uważam że jest bardzo dobrą osobą na to stanowisko dzięki doświadczeniu i kontaktowi z drużyną.

Przez cztery miesiąc będzie Panu bardzo brakować zielonej murawy?
Wiadomo że nie jest przyjemne rozstać się z ligową atmosferą i zapachem szatni ale to tylko przerwa którą musimy przepracować solidnie a ligowe mecze zastąpią mecze kontrolne.

Czy przerwa w rozgrywkach cztery miesiące według Pana nie jest zbyt długa? 
Można powiedzieć że jest bo każdego ciągnie na boisko ale z drugiej strony jest to jedyny moment kiedy można popracować nad zespołem, kondycyjnie ,motorycznie i fizycznie.

Czy według Pana rozgrywki powinny zaczynać się wcześniej bowiem każde większe miasto posiada boisko ze sztuczną nawierzchnią wówczas rozgrywki mogłyby się zaczynać wcześniej i runda wiosenna mogłaby zaczynać się wcześniej?
Nie widzę takiej konieczności

Jedenastka Regionu Jesień 2018

Czy przerwę w treningach spędza Pan aktywnie czy odpoczywa od futbolu?
Na pewno aktywnie, zima to okres gry na hali i czas na prace fizyczną i kondycyjna.

Z innej beczki Jerzy Brzęczek jako selekcjoner Reprezentacji Polski odpowiedni człowiek na odpowiedni miejscu? Jeśli nie to kogo widziałby Pan na tym stanowisku?
Wydaje mi się że osoba trenera Brzęczka nie jest konkretna przyczyna wyników kadrowych więc ciężko stwierdzić czy jest odpowiednim człowiekiem na tym stanowisku.

Czego życzy Pan sobie w Nowym Roku 2019?
Życzę wszystkim, nie tylko sobie na pewno zdrowia oraz sukcesów na tle sportowym i nie tylko.

foto: Paulina Klimek Photography
źródło: 
własne

VIDEO