sobota, 25 maj 2019
Warta Zawiercie vs Slavia Ruda Śląska
17:00 | Moniuszki 10
sobota, 25 maj 2019
Sokół Orzech vs Łazowianka
17:00 | Wieczorków 41
sobota, 25 maj 2019
Źródło vs Drama Zbrosławice
17:00 | Browar 7
sobota, 25 maj 2019
Górnik Bobrowniki vs Cyklon Rogoźnik
17:00 | Skargi 15

P.BIAŁEK: Szkoda, że Trenera z gry wyklucza kontuzja, takiego zawodnika brakuje

Proszę o podsumowanie rundy jesiennej?
Patrząc na naszą sytuację kadrową (wąska kadra, kontuzje, sprawy osobiste) jestem zadowolony z wyniku, jaki udało nam się uzyskać. Liczyliśmy na trochę lepszy dorobek po pierwszej rundzie, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Czy jest Pan zadowolony ze swoich występów w jesiennej kampanii?
Dążę do jak najlepszej gry, ale zawsze może być lepiej. W tej rundzie nie zabrakło błędów, ale nie mam do siebie jakichś większych zastrzeżeń.

Czego zabrakło aby osiągnąć lepszy wynik sportowy i wyższe miejsce w tabeli?
Na pewno szczęścia. Większość naszych meczy to były mecze "na styku" i detale decydowały o przechyleniu szali na jedną ze stron. Czasem tych detali brakło, sędziowie też rzadko byli przychylni naszej drużynie. Brakło również na pewno szerokiej kadry, która zapewniła by Trenerowi jakieś pole manewru.

Łazowiankę stać na wyższe miejsce na koniec sezonu?
Oczywiście, że tak. Jesteśmy drużyną, która dopiero się poznaje. Bazujemy nie na umiejętnościach piłkarskich, a na dobrej atmosferze i ciężkiej, rzemieślniczej czasem pracy na boisku. Mamy bardzo młodą kadrę, ale myślę, że będzie to procentować w przyszłości.

Który zawodnik w Pana drużynie był wyróżniającą się postacią w rundzie jesiennej?
W Łazowiance nie ma indywidualności. Jesteśmy drużyną, kolektywem. Razem wygrywamy i razem przegrywamy. Nie ma też zawodnika, który byłby zdecydowanym egzekutorem. Za wynik odpowiedzialna jest cała drużyna. Wyróżniał się na pewno Niuniek (Dominik Nowak), ale fryzurą, hahahaha.

Jak się Panu współpracuje z trenerem Hubertem Maciążkiem?
Hubert to mój dobry znajomy, dobrze się dogadujemy. Był jedną z osób, które parę dobrych lat temu "wprowadzała" mnie do seniorskiej piłki. Robi dobrą robotę, dzięki Niemu atmosfera wróciła do szatni. Jest człowiekiem niezwykle honorowym, ma serce do tego sportu. U Huberta nie ma "kolestwa", nie ma, że ktoś musi grać. Zasady są proste: nie trenujesz = nie grasz. Szkoda, że z gry wykluczyła Go kontuzja, bo właśnie takiego zawodnika jak On nam teraz brakuje na boisku.

Czy przerwa w rozgrywkach cztery miesiące według Pana nie jest zbyt długa?
Nie. Wrócimy na boisko, gdy pogoda na to pozwoli. Każdy kto grał w piłkę wie jak warunku atmosferyczne (śnieg, deszcz) są w stanie wpłynąć na wynik meczu. W takich warunkach jest też łatwiej o kontuzje, a lepiej ich unikać, tym bardziej na amatorskim poziomie, jakim jest liga okręgowa.

Przez cztery miesiąc będzie Panu bardzo brakować zielonej murawy?
Pewnie, że tak, ale brak piłki na trawie będę nadrabiał na hali. Wznawiamy treningi na początku stycznia, więc ten rozbrat z piłką wcale nie będzie tak długi.

Czy według Pana rozgrywki powinny zaczynać się wcześniej bowiem każde większe miasto posiada boisko ze sztuczną nawierzchnią wówczas rozgrywki mogłyby się zaczynać wcześniej i runda wiosenna mogłaby zaczynać się wcześniej?
Ja preferuję grę na naturalnej nawierzchni. Oczywistym jest, że inaczej się gra na trawie, a inaczej na sztucznym podłożu. Wychowałem się na trawie, dlatego lubię grać na trawie. Wiadomo, że stan okolicznych boisk pozostawia wiele do życzenia, ale bez względu na to - wolę grać na trawie.

Jednastka Regionu Jesień 2018Jedenastka Regionu Jesień 2018

Czy przerwę w treningach spędza Pan aktywnie czy odpoczywa od futbolu?
Jak już wcześniej wspomniałem: gra na hali, a do tego siłownia i basen.

Z innej beczki Jerzy Brzęczek jako selekcjoner Reprezentacji Polski odpowiedni człowiek na odpowiedni miejscu? Jeśli nie to kogo widziałby Pan na tym stanowisku?
Uważam, jak pewnie większość, że w kadrze powinni grać zawodnicy, którzy grają regularnie w klubach. Mam nadzieje, że PZPN wie co robi i życzę Reprezentacji jak najlepiej.

Czego życzy Pan sobie w Nowym Roku 2019?
Na pewno utrzymania w lidze i żeby mój Brat bliźniak, Majki w końcu trafił do siatki

foto: Jagoda Szydłowska Photo
źródło: 
własne

VIDEO