sobota, 25 maj 2019
Warta Zawiercie vs Slavia Ruda Śląska
17:00 | Moniuszki 10
sobota, 25 maj 2019
Sokół Orzech vs Łazowianka
17:00 | Wieczorków 41
sobota, 25 maj 2019
Źródło vs Drama Zbrosławice
17:00 | Browar 7
sobota, 25 maj 2019
Górnik Bobrowniki vs Cyklon Rogoźnik
17:00 | Skargi 15

M. BIAŁEK: Jak na pierwszy sezon nowej, odmłodzonej drużyny to źle nie było.

Proszę o podsumowanie rundy jesiennej?
Jak na pierwszy sezon nowej, odmłodzonej drużyny to źle nie było. Szkoda jedynie niektórych spotkań, gdzie brakło nam szczęścia bądź koncentracji..

Czy jest Pan zadowolony ze swoich występów w jesiennej kampanii?
To pytanie powinno pójść do trenera oraz innych zawodników, przeplataliśmy w defensywie dobre mecze (5 czystych kont), z takimi gdzie traciliśmy po 4-5 bramek, więc ciężko ocenić.

Czego zabrakło aby osiągnąć lepszy wynik sportowy i wyższe miejsce w tabeli?
Zabrakło doświadczenia oraz czasu na zgranie zespołu. Na pewno minusem również był fakt, że mieliśmy w tej rundzie sporo kontuzji i jeździliśmy na mecze po 13-14.

Łazowiankę stać na wyższe miejsce na koniec sezonu?
Na pewno stać nas na lepsze miejsce, mamy dużo młodych chłopaków którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w seniorskiej piłce i to od razu w Lidze Okręgowej. Z czasem treningi oraz zdobywane doświadczenie zaowocuje.

Który zawodnik w Pana drużynie był wyróżniającą się postacią w rundzie jesiennej?
Nie było jednej osoby, którą można by wyróżnić. Lepsze mecze przeplataliśmy tymi gorszymi.

Jak się Panu współpracuje z trenerem Hubertem  Maciążkiem?
Znamy się od kilkunastu lat, a siedem lat graliśmy razem w seniorach. Mam do niego pełne zaufanie, bo jego priorytetem zawsze było dobro drużyny. Swoje doświadczenia z boiska przekazuje młodym chłopakom, sam się ciągle doszkala więc z treningu na trening możemy spodziewać się czegoś nowego.

Czy przerwa w rozgrywkach cztery miesiące według Pana nie jest zbyt długa?
Nie, jest to odpowiedni okres. Pamiętajmy, że jesteśmy amatorami. Jest to przerwa jedynie między 15 a 16 kolejką. Treningi de facto kończą się pod koniec listopada/początek grudnia, a zaczynamy w połowie stycznia więc jest to tylko kilka tygodni.

Czy według Pana rozgrywki powinny zaczynać się wcześniej bowiem każde większe miasto posiada boisko ze sztuczną nawierzchnią wówczas rozgrywki mogłyby się zaczynać wcześniej i runda wiosenna mogłaby zaczynać się wcześniej?
Przygotowania zimowe do rundy wiosennej oraz sparingi są przeprowadzane na sztucznych nawierzchniach a oczekiwanie aż murawy będą zdatne do gry a czasem runda startuje nawet i w kwietniu nie ma takiej ilości boisk aby przeprowadzać spotkania na nawierzchni sztucznej, zresztą na nawierzchni sztucznej gra się trochę inaczej.

Czy przerwę w treningach spędza Pan aktywnie czy odpoczywa od futbolu?
Na razie leczę kontuzje z którą borykałem się całą rundę, a potem wracam do treningów.

Z innej beczki Jerzy Brzęczek jako selekcjoner Reprezentacji Polski odpowiedni człowiek na odpowiedni miejscu? Jeśli nie to kogo widziałby Pan na tym stanowisku?
Każdy powinien zasługiwać na odrobinę zaufania, Nawałka postawił wysoko poprzeczkę i każdemu trenerowi ciężko będzie go pobić, a umówmy się że nie wszystko zależy od trenera.

Czego życzy Pan sobie w Nowym Roku 2019?
Życzę sobie i innym przede wszystkim zdrowia - braku kontuzji. Jak jest zdrowie to wszystko pozostałe jest w naszych rękach i nogach.

foto: J. Popczyk
źródło: 
własne

VIDEO