sobota, 25 maj 2019
Warta Zawiercie vs Slavia Ruda Śląska
17:00 | Moniuszki 10
sobota, 25 maj 2019
Sokół Orzech vs Łazowianka
17:00 | Wieczorków 41
sobota, 25 maj 2019
Źródło vs Drama Zbrosławice
17:00 | Browar 7
sobota, 25 maj 2019
Górnik Bobrowniki vs Cyklon Rogoźnik
17:00 | Skargi 15

SUS: W paru spotkaniach zabrakło przede wszystkim doświadczenia i szczęścia

Proszę o podsumowanie rundy jesiennej?
Osobiście czuję niedosyt z zajmowanej pozycji w tabeli, ale biorąc pod uwagę że przed sezonem wskazywali nas jako dostarczyciela punktów można być w miarę zadowolonym choć stać nas na więcej.

Czy jest Pan zadowolony ze swoich występów w jesiennej kampanii?
Ja zawsze powtarzam, że najważniejsze jest dobro zespołu i staram się wkładać 100% kiedy tylko mogę wyjść na murawę. Z paru spotkań w moim wykonaniu jestem zadowolony, ale zdarzały się też mecze o których chciałbym jak najszybciej zapomnieć.

Czego zabrakło aby osiągnąć lepszy wynik sportowy i wyższe miejsce w tabeli?
W tym sezonie zespół Łazowianki to całkiem inny zespół niż w poprzednich sezonach. Myślę że w paru spotkaniach zabrakło przede wszystkim doświadczenia i szczęścia a wtedy na pewno miejsce w tabeli było by wyższe.

Łazowiankę stać na wyższe miejsce na koniec sezonu?
Oczywiście myślę że na koniec sezonu Łazowiankę stać na wyższe miejsce w tabeli. Jest atmosfera, chemia i jeśli tylko dobrze przepracujemy okres zimowy oraz dojdzie 2 ,3 zawodników to myślę że wszystko pójdzie w dobrym kierunku

Który zawodnik w Pana drużynie był wyróżniającą się postacią w rundzie jesiennej?
Nie chciałbym wyróżniać żadnego z zawodników bo każdemu zdarzały się lepsze i gorsze mecze ale w tej rundzie naszą siłą był kolektyw.

Jak się Panu współpracuje z trenerem Hubertem  Maciążkiem?
Z trenerem Maciążkiem znamy się już ładne parę lat i zarówno gdy był piłkarzem i teraz gdy mamy przyjemność razem współpracować gdy jest trenerem współpraca układa się bardzo dobrze.

Przez cztery miesiąc będzie Panu bardzo brakować zielonej murawy? Czy przerwa w rozgrywkach cztery miesiące według Pana nie jest zbyt długa? Czy według Pana rozgrywki powinny zaczynać się wcześniej bowiem każde większe miasto posiada boisko ze sztuczną nawierzchnią wówczas rozgrywki mogłyby się zaczynać wcześniej i runda wiosenna mogłaby zaczynać się wcześniej? Przygotowania zimowe do rundy wiosennej oraz sparingi są przeprowadzane na sztucznych nawierzchniach a oczekiwanie aż murawy będą zdatne do gry a czasem runda startuje nawet i w kwietniu.
Przerwa jest długa to fakt i oczywiście w przerwie będzie brakować zielonej murawy ale też jest potrzebna na regenerację i aby znów pojawił się głód piłki.

Czy przerwę w treningach spędza Pan aktywnie czy odpoczywa od futbolu?
Przerwę w treningach zawsze staram się spędzać aktywnie zresztą aktywność fizyczna poza piłką jest nieodzownym elementem każdego mojego dnia można powiedzieć że życia.


Z innej beczki Jerzy Brzęczek jako selekcjoner Reprezentacji Polski odpowiedni człowiek na odpowiedni miejscu? Jeśli nie to kogo widziałby Pan na tym stanowisku?
Jerzy Brzęczek był dobrym piłkarzem. To lider drużyny, która osiągnęła dla polskiej piłki ostatni medalowy sukces,Ale dałbym mu jeszcze czas. W końcu jak piłkarze nie będą wkładać serca w to co robią to żaden trener nie pomoże.

Czego życzy Pan sobie w Nowym Roku 2019?
Przede wszystkim życzę zdrowia A reszta sama się ułoży. Dziękuję i pozdrawiam. Wesołych świąt oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym roku 2019.

foto: Paulina Klimek Photography
źródło: 
własne

VIDEO