sobota, 25 maj 2019
Warta Zawiercie vs Slavia Ruda Śląska
17:00 | Moniuszki 10
sobota, 25 maj 2019
Sokół Orzech vs Łazowianka
17:00 | Wieczorków 41
sobota, 25 maj 2019
Źródło vs Drama Zbrosławice
17:00 | Browar 7
sobota, 25 maj 2019
Górnik Bobrowniki vs Cyklon Rogoźnik
17:00 | Skargi 15

SZCZERBA: Przed sezonem mieliśmy wyższe cele niż obecnie

Jakiś czas temu zrezygnował Pan z pełnienia funkcji trenera i zatrudnił Pan Andrzeja Lenartowicza. Skąd taki pomysł i taka decyzja?
Trzeba było coś u nas w klubie zmienić. Myślę, że ta porażka 1:7 w Sosnowcu z Górnikiem to był taki przysłowiowy „gwóźdź do trumny”, bo myślałem o tej decyzji już jakieś dwa tygodnie temu. Uznałem, że w najbliższym czasie są mecze, gdzie realne są nasze zwycięstwa, co z perspektywy czasu widać, że nie wszystko się udało. Natomiast kolejne dwa mecze, o przysłowiowe „sześć punktów” z Giebłem i rezerwami Łazowianki, pokazują, że była to dobra decyzja, bo w tych dwóch meczach zdobyliśmy 6 punktów i bramki 8:0. Powiem tak. Spędziłem z chłopakami kilka lat i było to na pewno super doświadczenie. Mamy fajną drużynę, jest atmosfera, ale było widać, że znamy się już jak łyse konie. Oni mnie i ja ich. Widać było, że przydałoby się świeżo spojrzeć na ten zespół. Wydaje mi się, że miałem rację. Odsunąłem się, choć trener Lenartowicz zaproponował, żebym był drugim trenerem z nim razem. Nie, żeby on był sam prowadził. Ja w ogóle nie chciałem do drużyny, że tak powiem dotykać się palcem, ale gdzieś tam z trenerem Lenartowiczem współpracuje. Współpraca jak widać jest na razie bardzo w porządku, na dobrym poziomie, a ostatnie dwa mecze świadczą o tym, że była to trafna decyzja. Oby tylko tak dalej i żeby tylko chłopcy uwierzyli w siebie, bo tej wiary w zwycięstwo im brakowało i teraz dwa mecze z rzędu wygrane, więc mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

Przed sezonem mogłoby się wydawać, że drużyna została wzmocniona, kilku zawodników wyleczyło kontuzje i ławka jest szeroka, jednak początek sezonu dosyć nie ciekawy. Teraz z nowym trenerem jest małe odbicie od dna. O co Poręba będzie grać w tym sezonie, czego Prezes oczekuje od drużyny?
Tak jak pan redaktor wspomina…Przed sezonem mieliśmy wyższe cele niż obecnie. Na tą chwilę najważniejsze jest zabezpieczenie sobie tego spokojnego bytu w tej klasie rozgrywkowej. Myślę, że już na jesień trzeba złapać taki kontakt ze środkiem tabeli, realnie patrząc być w okolicy 10 miejsca. Na wiosnę zobaczymy. Myślę, że już mam pewne sygnały co do niektórych zawodników czy się sprawdzili lub nie w drużynie. Myślę, że troszkę zmian znów wprowadzimy i niektórym zawodnikom damy wolną rękę, a lista tych których chcielibyśmy sprowadzić rośnie z każdym dniem, także dajmy sobie trochę czasu. Runda wiosenna powinna być nasza, realnie myśląc gdzieś na środek tabeli, który powinien nas zadowolić.

Wspomniał Prezes o zabezpieczeniu spokojnego bytu klubowi. Założona przed sezonem szkółka i patrząc na zainteresowanie nią rodziców i młodych zawodników, powinna za jakiś czas chyba dać ten spokojny byt. Bo na pewno przy takiej ilości zawodników, ktoś na pewno w przyszłości zostanie dołączony do pierwszej drużyny i będziecie mieli w kim wybierać.
Dokładnie tak. Na tę chwilę mamy w klubie mamy 110 dzieci, bo 109 chłopców i 1 dziewczynkę. Przy okazji tutaj apeluję do dziewczynek, żeby się zgłaszały do nas. Na pewno założylibyśmy żeńską drużynę. Przed samymi wakacjami w czerwcu zbieraliśmy zgłoszenia i tak jak mówię mamy 110 dzieci trenujących w 4 grupach bardzo licznych. Myślę, że od nowego roku też wprowadzimy małą reorganizację zawodników i trenerów, żeby podzielić te grupy na mniejsze plus ogłosić nabór uzupełniający , bo nie ukrywam, że jeszcze około 30 telefonów miałem od rodziców, ale niestety musiałem odmówić.

źródło: regionalnapilka.pl
foto: polonia-poraj.pl / facebook

VIDEO