Górnik Bobrowniki vs Źródło
16:00 | Skargi 15
Przemsza O. vs MKS Poręba
16:00 | Białej Przemszy 1

ORŁOWSKI: Wyszliśmy w składzie z pięcioma młodzieżowcami a kończyliśmy mecz siódemką

Ten mecz z perspektywy tabeli mógłby się wydawać formalnością, ale drużyna Cyklonu gra lepiej niż pokazuje to tabela. Wyszliśmy w składzie z pięcioma młodzieżowcami a kończyliśmy mecz siódemką młodych piłkarzy. Przed meczem wypadł chory Dziurowicz, Cichoń i Pysno, ale mamy szeroką kadrę i trzeba było zmienić koncepcję. Zespół gości zdecydowanie ustawił się defensywnie czekając na dogodne kontry i w pierwszej połowie sprawił nam sporo kłopotu stwarzając dwie doskonale sytuacje z czego strzelili jednego gola. My zapłaciliśmy cenę w pierwszej połowie za niedokładność, brak aktywności i skuteczności, bo dwa razy w pierwszej połowie był dla nas 6 grudnia, ale spudłowali Koster i Pieniążek - powiedział Radosław Orłowski.

W przerwie nastąpiła kluczowa sytuacja dla losów meczu, kiedy na boisku pojawił się Głowa po trzytygodniowej przerwie spowodowanej kontuzję i rozruszał nasz zespół. Zaczęliśmy grać szybciej dokładniej i szerzej wykorzystując nasze silne strony. Nadzieję dał nam Kijas, który strzelił chyba swojego pierwszego gola w okręgówce i również wrócił po ponad miesięcznej przerwie do gry. Później w zamieszaniu najlepiej zachował się Zimosz i mogliśmy czekać na otwarcie się zespołu gości. Przepiękna bramka Strojka na 3-1 podsumowała mecz, który wygraliśmy charakterem, dobrymi zmianami i odpowiednią reakcją zespołu na sytuację na boisku. Wielkie brawa dla całego zespołu i już zbieramy siły na wtorkowy pucharowy mecz. - dodał trener Tęczy Błędów Radosław Orłowski po porażce swojej drużyny ze Szczakowianką Jaworzno.

źródło: Facebook